Ziarul Unirea

FOTO: Tinerii liberali din Alba Iulia au ţinut un moment de reculegere in memoria martirilor Revoluţiei din 1989

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Deşi unii dintre ei nici nu erau născuţi în decembrie 1989, tinerii liberali din Alba Iulia s-au mobilizat vineri 21 şi au mers la Monumentului Eroilor Revoluției situat pe Bulevardul Transilvaniei, unde au aprins lumânări în memoria martirilor ce au ieşit pe străzi în urmă cu 23 de ani.

Dând dovadă de  inspiraţie, membrii TNL au aşezat lumânările în forma anului ce simbolizează sfârşitul epocii comuniste, după care au ţinut un moment de  reculegere.

ELIT

Este una dintre puţinele situaţii când pot să spun că “politica” îi inspiră pe tineri într-un mod frumos.

 

Bogdan PRESECAN

Email:bogdanpresecan@yahoo.com
Tel: 0734.771.136

Te-ar putea interesa și:

Unii patroni anunță că nu îi vor primi la muncă pe cei nevaccinați. 5 milioane de angajați își așteaptă rândul la vaccinare

Angajatorii sunt cei care îi înscriu pe liste pe angajați, 5 milioane dintre aceștia își așteaptă rândul la vaccinare. Romania… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Crește numărul românilor care se vaccinează anti-COVID: Vaccinul Pfizer BioNTech administrat unui număr de peste 76.000 de persoane până în prezent

Aproximativ 18.000 de cadre medicale din România au fost vaccinate împotriva COVID-19 în ultimele 24 de ore, acesta fiind cel… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Naveta elevilor care nu merg la școală în localitatea unde locuiesc va putea fi decontată. OUG, publicată în Monitorul Oficial

Cheltuielile de transport între localitatea de domiciliu și cea în care urmează cursurile școlare vor fi decontate pentru elevii care… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Restricții mai DURE de intrat în Marea Britanie. Prezentarea testului COVID negativ și carantinarea, necesare

Începând cu săptămâna viitoare, este nevoie de prezentarea unui test COVID negativ efectuat cu cel mult 72 de ore înaintea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIOLENȚELE din SUA: Primul polițist DECEDAT la protestele de la Washington. Bilanțul ajunge la 5 MORȚI

Brian D. Sicknick a fost rănit miercuri, într-o confruntare cu protestatarii, şi a revenit la biroul diviziei, unde i s-a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

INFOTRAFIC: Restricții de circulație, vineri, pe Valea Oltului, pentru decolmatarea șanțurilor de aluviuni . Recomandări pentru șoferi

Traficul se va desfășura dirijat, vineri, 8 ianuarie, pe Valea Oltului, DN7 Râmnicu Vâlcea – Sibiu, între kilometrii 227 și… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Haos la Ministerul Sănătății: Un angajat a trimis spitalelor o somație greșită privind vaccinarea

Haos la Ministerul Sănătății după ce un angajat a trimis spitalelor o somație greșită privind vaccinarea. La câteva ore după… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

20 Comentarii

rrr 22 decembrie 2012 at 2:54

Inca odata felicitari tinerilor de la TNL Alba-Iulia pentru tot ceea ce fac, sunt un exemplu pe care ar trebui sa il urmeze toti ceilalti tineri

dolfi 22 decembrie 2012 at 10:26

urmeaza relatarea mirobolanta a vizitelor de lucru a TNL Alba-Iulia alaturi de tov. Nicolae Ceausescu la Intreprinderea de Produse Refractare, La Fabrica de Covoare culminand cu baia publica in canalizarea orasului!
Nu va mai laudati mai! lauda de sine nu miroase a bine!

ORIGINAL 22 decembrie 2012 at 11:54

dar , dc sa nu ne laudam domnu? nu avem voie? TNL Alba Iulia nu are rival pe alba;) din fericire TDL si alte echipe de tineret din alba nici nu exista:)

dolfi 22 decembrie 2012 at 12:07

aveti voie sa va laudati cand partidul vostru face ceva pentru alegatorii lui! pana atunci ciocu mic si mars la munca pentru alegatori! Ca d-aia mancati si beti bine pe banii lor!

Altfel, cu astfel de articole platite sunteti la fel de penibili ca si cei ce comandau articole in Scanteia inainte de 1989!

P.S.: vezi ca si portocalii au facut cam la fel si pana la urma au luat un scuipat intre ochi de la alegatori.

Adrian 22 decembrie 2012 at 14:18

Articole platite? ma faci sa rad! ne laudam cu ce facem noi, nu cu ce fac altii, indiferent daca sunt de-ai nostrii sau nu. asa ca ciocu mic si mars la munca pentru PDL. mai spalati din rusine.

dolfi 22 decembrie 2012 at 15:26

nu sunt implicat politic pentru ca politica din romania e un mare kkt. E plina de lingai fraieri si barosani! barosanii fac banii si fraierii se fac maro pe la gura… Asa ca mars inapoi la lins.

dolfixpoola 22 decembrie 2012 at 14:19

Macar tinerii arata recunostinta fata de cei care au cazut la 1989 … poate tu stateai linistit la caldura cu berea pe burta, ragaiai … si nu vedeai televizorul de ea … ( si aici ma refer la burta … ca sigur n-ai mai miscat-o de ceva vreme de acolo … si canalizarea orashului te asteapta sa-i faci si ei o baie).

dolfi 22 decembrie 2012 at 15:26

loaza vezi comentariul lui Mos Craciun de mai jos.

ORIGINAL 22 decembrie 2012 at 14:28

Laudati prin fapte ! nu prin vorbe;) pretenilor 🙂 uitativa de cate ori TNL ALBA IULIA ! a aparut in presa saptamana aceasta si de cate ori ati aparut voi ofticatilor 🙂

dolfi 22 decembrie 2012 at 15:31

activitatile umanitare sunt ceva normal, la fel si chefurile. Se fac cu sutele si nu apar in ziar. Daca orice bășină a peneleului apare la ziar inseamna ca peneleul are probleme mari de imagine pe care incearca cu disperare s-o repare…
Fapte adevarate pentru alegatori si tara, nu superficialitate! Asa ca mars la munca!

ORIGINAL 22 decembrie 2012 at 18:50

Domnisoru Dolfi ! pdl tau /:) TDL de cati ani nu a mai aparut in ziar/:) ? mai exista asa ceva?

dolfi 22 decembrie 2012 at 19:17

nu inteleg de unde ai dedus tu ca as fi afiliat pdl-ului… ii urasc la fel de mult cat urasc pnl, psd… si pe ceilalti care au spoliat aceasta tara! organizatia care ma reprezinta e… in „ilegalitate” deocamdata!

Apoliticul 23 decembrie 2012 at 7:14

Subscriu si eu!In sensul ca,cred aceea organizatie,probabil va intra odata si odata in LEGALITATE SI ATUNCI,SA VEZI DREPTATE IN TARA.NU PUSCARII,PLUTONUL DE EXECUTIE(asa cum ei,i l-au pregatit,MARESALULUI ANTONESCU)PTR,CIT MAI MULTI DINTRE EI SI…GLONT…”SI VOM FII ODATA CE-AM FOST”..Sa-i fereasca DUMNEZEU DE ZIUA ACEEA,CA NICI LOC DE MORMINTE NU VOR AVEA,LE VOR PUTREZII STIRVURILE PE DRUMURI SI VOR MINCA CORBII SI VULTURII DIN ELE.La toti aia,care au JEFUIT(JEFUIESC)SI AU PRADAT(PRADA)ROMANIA,DIN 1989 INCOACE,LE UREZ ACUM IN PRAG DE SARBATORI,SI FAMILIILOR LOR,SA-I MANINCE VIERMII SI CANCERUL,DE GUNOAIE.DAR LAS,CA IN CURIND,INCEPE AL3-LEA RAZBOI MONDIAL SI ATUNCI,PE LINGA ALTE CELE…PE EI SI PE MAMA LOR,SA LE RUPEM GITU DE BANDITI SI TILHARI.

Mos Craciun 22 decembrie 2012 at 15:15

Prostii dragii mosului! Prostii! Aia in 1989 au fost impuscati ca vitele la ordunul unora care acum sunt fie liberali, fie, democrati fie sociali. Liberalii astia tineri nici nu stiu sa-si scrie bine numele si se dau cocosi educati fiind de mai marii lor care-i exploateaza pentru a-si umple sacii cu bani si sa-si sporeasca averile. Vreau sa vad macar un condamnat pentru sangele vaersat in 1989, doar unul si ma mai linistesc. Altfel arat cu degetul catre toti cei care au acum varsta peste 50 de ani si au avut cate o mica functie atunci in 89. Credeti-ma ca sunt multi si sunt si liberali si sociali si democrati.

dolfixpoola 22 decembrie 2012 at 18:29

Mos Craciun esti nebun :)) (era o piesa) … in loc de cadouri pentru tinerii care-si dedica timpul liber … constructiv … preferi sa bagi de vina … In legatura cu sistemul format de peste 20 de ani … daca poti tu sa-l schimbi in bine, cu 2 comentarii, esti maestru … altii is „prosti” si tu esti liber … si cu greseli de ortografie … imi amintesc in clasa I, ca-mi mai zicea doamna invatatoare … am zis sa fiu cumsecade sa-ti reproduc cuvintele spuse de dansa …

dolfi 22 decembrie 2012 at 18:45

pentru cotetarul cu afinitati peneliste apare un ban pe IP pentru obscenitati repetate. Mos Craciun, daca mai esti pe aici, zi-mi daca si tu ai observat cum toti cîcații insignifianți și plini de ei se erijează in mari politicieni? Cat despre cotețarul din discuția noastră, se pare ca-i place să fie „chelea cea mai fină” atunci cand n-are argumente de nici un fel.
Si mosule, ai grija sa dai cate un cadou la fiecare s-ajunga la toata lumea da?

dolfixpoolaMosCraciun 23 decembrie 2012 at 0:45

Stiu dolfixpix … te-am atins … daca ai fii la ora de matematica cum ai calcula un ban la puterea a 2 … totul la mata … cam acolo se incadreaza exprimarile tale fata de ale mele … si cum ti-ai dat drumu la gura … am inceput sa te cunoastem … exprimarea ta imi spune totul despre tine … se zice ca haina face pe om pana nu deschide gura … si gura pute mai tare ca „chelea cea mai fina”.

dolfi 23 decembrie 2012 at 2:17

oh da… faci cinste cloacei numite penele… continua amice ca sa va cunoasca lumea… Valoarea voastra e aceeasi cu valoarea containerelor de la gainaria de la Paclisa(aia de pe vremea lu Ceausescu, de unde pescarii isi luau materie prima pentru pescuit). nu va diferentiati cu nimic fata de putregaiul ce roade materia moarta… va doresc succesuri stiind ca in curand veti ajunge la vidanja istoriei!

Mos Craciun 23 decembrie 2012 at 18:06

Dolfi, dragul mosului, lasa omul in pace. aAtata pricepe si gata. Este bolnav de aviara aia care se numeste penelita creierului. Boala murdara, grava si deseori fatala. Se trateaza la fel ca si chestia aia cu fixuri si pierdere de memorie la ospiciu.

km0 24 decembrie 2012 at 14:25

ii usor sa stai acasa si sa comentezi…felicitari TNL