FOTO ȘTIREA TA: Semnalizare originală de Crăciun a unui sens giratoriu din Alba Iulia – tomberon de gunoi în loc de indicatoare rutiere

PRO ROMÂNIA - Alegeri parlamentare 2020

Sensul giratoriu construit de administraţia locală din Alba Iulia în cartierul Ampoi 1, pe strada Tudor Vladimirescu, în zona magazinului Penny, este lipsit de ceva timp de orice tip de semnalizare rutieră, din cauza accidentelor destul de dese, petrecute în zonă.

USR - Alegeri parlamentare 2020

Investiţia care a avut ca principal scop fluidizarea traficului existent în zonă, fiind considerat un proiect de strictă necesitate, a ajuns să fie locul mai multor incidente rutiere, unele dintre ele, chiar mortale.

Și cum sensul cu pricina nu mai beneficiază de indicatoare rutiere, niște cetățeni fără ocupație de Crăciun, s-au gândit să ia măsuri și să rezolve problema.

Aceștia au “semnalizat” giratoriu, cu un …tomberon pe care l-au așezat în mijlocul amplasamentului.

Imaginile au fost trimise pe adresa redacției de către un cititor ziarulunirea.ro.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

8 Comentarii

Martor 25 decembrie 2017 at 15:24

De ce nu ati pozat si balta de ulei din statia de langa penny?

Coco 25 decembrie 2017 at 15:54

Si acum care ii prioritatea? 🙂 🙂 🙂

Bucuresti 25 decembrie 2017 at 16:39

Politia Rutieră Alba = dezastru ! Avizează de dragul lelii, acel mic giratoriu nu e CENTRAT corespunzător intersecției, care trebuiește a fi imperios RECONFIGURATĂ !!! Să nu vă mirați dacă un auto va zbura de pe movilă direct pe trotuar, unde circulă OAMENI ! Halal profesioniști aveți pe la Alba !

CIUFU 25 decembrie 2017 at 16:39

ZICEAM EU CA SUNTEM ROMANII NUMARUL UNU, FELICITARI BAIETI, RUPETILE GURA TIRGULUI.

Martor 25 decembrie 2017 at 18:54

Acesti „cetățeni fără ocupație”,se gandesc la participantii din trafic si la siguranta lor.

mike 25 decembrie 2017 at 20:34

Acolo in Ro . nu exista justitie sau cetatenii sunt cu totul neinformati — In primul rind — primaria e de vina ( nu platesti daca lucrarile nu sunt finalizate — atentie celor angajati sa preia lucrerile — pentru asta sunt platiti) — Doi- o companie care se respecta, nu lasa lucrul neterminat — iar in cazul de fata cineva (sigur primaria ) sau accidentatii in cel mai rau caz rudele deacetatilor – va trage in judecata compania care va lua o lectie zdravana, ca a doua oara sa-si respecte angajamentele- sau sa dispara —

martor 25 decembrie 2017 at 21:26

În loc sa scrieți un articol degeaba pe tema asta ați putea face ceva pentru a remedia problema.
Deși a fost pus la misto bineînțeles, e chiar folositor.
Oricum sensul acela e o porcărie.

mike 26 decembrie 2017 at 5:54

Martore ziarul nu remediaza probleme — ziarul aduce la cunostiinta cetatenilor cauze care cauzeaza probleme — Cei ce comanda o lucrare si cei ce fac aceasta lucrare sunt responsabili de cheltuiala banului public iar neregurile trebuiesc penalizate de catre beneficiarul care plateste pentru lucrare. Deci, atentie primaria !!!! Bless you