FOTO/ ȘTIREA TA: Pe strada Vânătorilor din Alba Iulia, mai multe mașini ”zac” pe trotuare, fără ca proprietarii să fie ”deranjați” de cineva

Potrivit unui cititor la publicației ziarulunirea.ro, pe strada Vânătorilor din Alba Iulia proprietarii mai multor mașini s-au făcut stăpâni, pe termen lung, pe trotuare.

Autoturismele ”sunt parcate pe trotuar de câteva luni, în dreptul imobilului cu numărul 28A, nu le mișcă nimeni!”, este mesajul primit la redacție, alături de pozele de mai jos.


Albaiulianul speră că pe această cale deținătorii mașinilor ”se vor simți” și le vor muta. Pe de altă parte ar putea ”să se simtă” chiar autoritățile competente, și vor lua măsurile care se impun într-o astfel de situație.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

10 Comentarii

eu 23 martie 2017 at 13:25

ce asteptarii aveti de la politie, cand de la rondul de la unirea spre gara, banda 1 a devenit istorie, iar politia trece fara nici un interes … asa politie.. asa circulatie.

ioan 23 martie 2017 at 14:43

si pe strazile avram iancu si calarasi elevii fac slalom pe trotuare printre masini, cu toate ca exista parcari acestea fiind insuficiente se pare

un cetatean 23 martie 2017 at 14:48

Aceleasi imagini le gasiti si pe strazile adiacente Vanatorilor, sunt parcate masini atat pe trotuar cat si pe spatiul verde, atat cat este el si nu o sa fie deranjati deoarece autocolantele cu parcarea interzisa se lipesc doar pe parbrizele masinilor muritorilor de rand, pe jeep-urile de vis a vis nu. Pe cand Politia locala va face o campanie de lipire a autocolantelor cu parcarea interzisa printre blocuri si nu numai dupa ora 20.00 ?

ilie de la uzina 23 martie 2017 at 16:50

la fel si in zona bowling si del a cimitrul eroilor spre cetate.
culmea , toate sunt zone unde patruleaza continuu politia.
dar nu e problema, va trebui ca primaria sa interzica accesul pietonilor pe trotuare si se rezolva toate problemele.

si EU 23 martie 2017 at 17:38

dar de parcarile de pe pe langa CURTEA DE APEL ALBA ce ziceti ,cum mergi pe STRADA

si EU 23 martie 2017 at 17:39

……..BUCURESTI

Costel 24 martie 2017 at 5:49

Si pe Traian e plin de epave aduse din Vest
..

Ionela 24 martie 2017 at 8:20

Si eu o parchez tot timpul pe trotuar…de ce???pt ca avem 2 locuri de parcare si tot timpul sunt ocupate…vine politia locala si le da amenda dar masina ramane acolo…si cu ce ma ajuta???

Rika fara frica 24 martie 2017 at 10:01

Si politia vrea salari mari ? casa ce ? sa stea la birou si cand se plimba pe strada sa le fie lene sa le dea amenda ? demisia şefilor !

Nelu 27 martie 2017 at 22:57

Da ln intersectia de la teius cum o iei spre stremt O Mare de masini oprite IN INTERSECTIE SI POLITIA COMUNITARA NU FACE ABSOLUT NIMIC .Este o alimentara pe colt d e z a s t r u.