Ştirea Ta
FOTO / ȘTIREA TA Parcare ”de bizon” sau cum să blochezi trotuarul cu mașina
Știm cu toții că e greu să găsești un loc de parcare în Alba Iulia, dar nici așa, să lași mașina oriunde și să blochezi trotuarul.
Un cititor ne-a semnalat, printr-o fotografie trimisă la redacție, o parcare ”de bizon” pe str. Iancu de Hunedoara din Alba Iulia, miercuri, la ora 16.20. „Vă rog să îl facem sau să o facem cunoscută”. Noi am mai adăuga: Cum o fi luat permisul șoferul mașinii din imagine? Sau poate e tupeu… Sau poate nu știe parcarea laterală… Bizon, bizon, dar chiar așa? Cu pietonii ce-ați avut?

Ştirea Ta
FOTO ȘTIREA TA| ACCIDENT rutier la Sebeș: Două mașini s-au „pupat” într-o intersecție
ACCIDENT rutier la Sebeș: Două mașini s-au „pupat” într-o intersecție
Un accident rutier s-a petrecut astăzi, 9 august 2022, în municipiul Sebeș, la intersecția dintre străzile Sava Henția și Aleea Parc.
Potrivit cititorului ziarulunirea.ro care a trimis fotografiile pe adresa redacției, evenimentul rutier s-a petrecut din cauza unei neacordări de prioritate.
Poliția nu a intervenit în cazul de față, întrucât șoferii au încheiat o constatare amiabilă al acestui accident.
De asemenea, nici o persoană nu a fost rănită în urma impactului.
Ştirea Ta
FOTO ȘTIREA TA| Cursă cu „obstacole” în municipiul Sebeș: Lucrările de pe o stradă au devenit un pericol pentru trecători. „Groapa imensă e lăsată nesemnalizată”
Cursă cu „obstacole” în municipiul Sebeș: Lucrările de pe o stradă au devenit un pericol pentru trecători. „Groapa imensă e lăsată nesemnalizată”
Lucrările desfășurate pe strada Dorin Pavel din municipiul Sebeș au pus în încurcătură cetățenii din oraș care locuiesc în această zonă.
O femeie din localitate a expus problema în mediul online, printr-un mesaj postat pe pagina sa de socializare.
„Am semnalat in privat Primaria Municipiului Sebes in legătura cu lucrările efectuate pe strada Dorin Pavel, însă nu am primit nici un raspuns.
De mai bine de doua săptămâni nu mai lucrează nimeni.
Groapa imensa e lăsată nesemnalizată de atunci, pe trotuare abia se poate circula pe jos, nu mai vorbim de intrat cu mașina in curte…”, a fost mesajul postat de femeie, pe pagina sa de socializare.
Ştirea Ta
FOTO ȘTIREA TA| Din lipsă de locuri de parcare, un șofer din Alba a învățat să joace șotron cu mașina
Din lipsă de locuri de parcare, un șofer din Alba a învățat să joace șotron cu mașina
Inspirat de lipsa locurilor de parcare din zona Bulevardului Transilvaniei din Alba Iulia, un șofer din Alba s-a decis să-și oprească autoturismul într-un loc mai aparte.
Așa cum se poate observa și într-o fotografie trimisă de un cititor ziarulunirea.ro pe adresa redacției, șoferul și-a parcat mașina pe locul de șotron amenajat de către autorități pe bulevard.
Numărul limitat de locuri de parcare din orașul nostru i-a împins pe mulți șoferi să devină inventivi, mulți alegând locuri din ce în ce mai neconvenționale.
-
Opinii - Comentariiacum 12 ore
10 august: Ziua internațională a leneviei
-
Actualitateacum 21 de ore
VIDEO| Cum a primit un șofer AER în loc de combustibil la benzinărie: „Furt pe faţă! Cică am băgat 300 de litri…de aer”
-
Actualitateacum 20 de ore
Noi funcții de confidențialitate pentru WhatsApp: Utilizatorii pot decide cine vede dacă sunt online
-
Ştirea zileiacum 22 de ore
Avertizare imediată COD PORTOCALIU de FURTUNI în Alba: Ploi torențiale, descărcări electrice și vânt puternic. Zonele vizate
-
Actualitateacum 7 ore
Minivacanță de TREI zile în România: 15 august, Adormirea Maicii Domnului, zi liberă pentru angajați
-
Ştirea zileiacum 23 de ore
CRIMĂ oribilă într-o localitate din România: CINCI membri ai unei familii, printre care și un copilaș, uciși cu brutalitate. Cine este principalul suspect
-
Curier Județeanacum 21 de ore
FOTO| Apa se va regăsi din nou în peisajul urban din Sebeș: Lucrările la rigola care străbate centrul avansează
-
Curier Județeanacum 24 de ore
FOTO| Acțiune a polițiștilor din Alba pe DN1: Șoferii au aflat cum regula celor 2 secunde poate salva vieți