Curier Județean

FOTO| Sărbătoarea copilăriei la Sebeș: 57 de biciclete oferite la tombole în școli, mingi și înghețată pentru toți copiii

Ioana Oprean

Publicat

în

FOTO| Sărbătoarea copilăriei la Sebeș: 57 de biciclete oferite la tombole în școli, mingi și înghețată pentru toți copiii

Și în acest an, pentru a marca Ziua Internațională a Copilului, Primăria Municipiului Sebeș și Centrul Cultural „Lucian Blaga” Sebeș au organizat evenimente recreative dedicate celor mai mici cetățeni ai orașului. În 6 școli din oraș au avut loc tombole, fiind câștigate 57 de biciclete oferite de sponsorii care au sprijinit primăria pentru a aduce cât mai multe surprize și bucurii celor mici.

Citește și: Mesaje de 1 Iunie, Ziua Copilului. Ce SMS-uri, felicitări, urări le poţi trimite celor pe care îi consideri copii

Tombolele au avut loc în următoarele școli: luni, 29 mai 2023 – la Școala Gimnazială „M. Kogălniceanu” Sebeș, Liceul cu Program Sportiv „F. Fleșeriu” Sebeș și Școala Gimnazială „S. Cărpinișianu” Sebeș (pentru elevii și preșcolarii Liceului Tehnologic Sebeș și pentru elevii și preșcolarii Liceului German Sebeș); miercuri, 31 mai 2023 – la Școala Gimnazială Petrești, Școala Gimnazială Nr. 2 (pentru toți elevii și preșcolarii instituției, inclusiv structura școlară din Răhău) și pentru toți preșcolarii din grădinițele private, pentru copiii care frecventează centrul de zi din cadrul Direcției de Asistență Socială Sebeș, pentru copiii care locuiesc în Sebeș și au vârsta sub 3 ani, ultima tombolă fiind organizată la Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș.

Citește și: MESAJE, FELICITĂRI și URĂRI de La mulți ani pentru copii

Listele cu copiii care au câștigat bicicletele sunt publicate pe site-ul Primăriei Sebeș – https://www.primariasebes.ro/fara-categorie/1-iunie-2023/.

Toți copiii Sebeșului care frecventează școala sau grădinița (inclusiv în învățământul particular) au primit din partea municipalități mingi, în acest sens fiind achiziționate 5.400 de mingi. Toți copiii participanți la evenimente au fost serviți cu înghețată produsă la Sebeș.

Organizatorii evenimentelor, Primăria Municipiului Sebeș și Centrul Cultural „Lucian Blaga” Sebeș, mulțumesc tuturor sponsorilor și partenerilor care le-au oferit încrederea și în acest an: ELIS PAVAJE SRL, SAN CASA SRL, DACOR FOREST SRL, BELL FLOVER SRL, DUPEX SRL, SALV-METAL SRL, ELIO INDUSTRIAL SRL, DML INVEST SRL, MUNDO CONSTRUCT SRL, VENUS ALBA IULIA SRL, MIVO CONSTRUCT SRL, CADISOLA SRL, EUROPEXPRES SRL, BODEA CONSTRUCT SRL, ALPIN 57 LUX.


Secțiune Știri sub articolul principal

Adăugați Ziarul Unirea ca sursă de ȘTIRI GOOGLE



Știri recente din categoria Curier Județean

Curier Județean

FOTO | ACCIDENT rutier la Alba Iulia, zona RAR: Trei autoturisme s-au lovit pe strada Alexandru Ioan Cuza. Trafic îngreunat

Bogdan Ilea

Publicat

în

ACCIDENT rutier la Alba Iulia, zona RAR: Trei autoturisme s-au lovit pe strada Alexandru Ioan Cuza Un accident rutier a avut loc la Alba Iulia, pe strada Alexandru Ioan Cuza, joi, 25 iunie 2026. Din primele informații, sunt implicate trei autoturisme. Potrivit ISU Alba, detașamentul de pompieri Alba Iulia intervine pentru asigurarea măsurilor specifice și […]

Citește mai mult

Curier Județean

Proiectul cultural „Brâncuși inspiră poezie” se adresează acum și studenților din Alba: Condiții de participare

Ioana Oprean

Publicat

în

Proiectul cultural „Brâncuși inspiră poezie” se adresează acum și studenților din Alba: Condiții de participare Asociația Culturală In Ars Veritas își propune să valorifice moştenirea artistică a lui Constantin Brâncuşi, pentru a deschide orizontul cultural al noilor generații și a le stimula creativitatea. Pentru a oferi șansa debutului editorial unui număr cât mai mare de […]

Citește mai mult

Curier Județean

FOTO | Finanțare de peste 4 milioane de lei pentru reabilitarea Parcului Dendrologic din Ciumbrud: ,,Vom reda strălucirea unui loc simbolic”

Bogdan Ilea

Publicat

în

Finanțare de peste 4 milioane de lei pentru reabilitarea Parcului Dendrologic din Ciumbrud: ,,Vom reda strălucirea unui loc simbolic” O finanțare de peste 4 milioane de lei pentru reabilitarea Parcului Dendrologic din Ciumbrud a fost obținută de administrația locală din Aiud.  Anunțul a fost făcut printr-o postare pe o rețea de socializare de către primarul […]

Citește mai mult