FOTO| CS Unirea Alba Iulia – medalie de ARGINT, obținută la Cupa Europeană de Judo pentru Cadeți!

Sportiva CS Unirea Alba Iulia, Laura Bogdan, a obținut medalia de argint la Cupa Europeană de Judo pentru Cadeți (U 18), desfășurată la București în perioada 7-8 mai 2022.

Judoka noastră a concurat la categoria de greutate -48 de kilograme și s-a clasat pe locul 2.

Concursul s-a desfășurat în Sala Polivalentă din București. Au participat peste 300 de judoka din peste 20 de țări, băieți și fete, la mai multe categorii de greutate, după cum urmează:

Fete:  -40, -44, -48, -52, -57, -63, -70, +70 kg

Băieți:  -50, -55, -60, -66, -73, -81, -90, +90 kg

Laura Bogdan a obținut medalia de argint după ce și-a învins adversarele, din Bulgaria și Ucraina. Astfel, s-a calificat în finală, unde a întâlnit o sportivă extrem de bine pregătită, din Suedia.

Sportivii secției de judo a CS Unirea Alba Iulia (director Daniela Moșneag) sunt pregătiți de profesorii Dinu Alin și Dinu Cristian.

Laura Bogdan, componentă a lotului național de judo, are dublă legitimare (CS Unirea Alba Iuliu și CSM Cluj-Napoca).

Pentru secția noastră de judo urmează noi competiții, la cel mai înalt nivel. Alexandru Sibișan se pregătește pentru Gimnaziadă – Olimpiada Gimnaziilor din Franța, iar Laura Bogdan pentru Cupa Europeană, în Polonia.

CS Unirea Alba Iulia transmite felicitări tuturor sportivilor și antrenorilor!

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]