PSD Alba - Alegeri Locale 2024

AUR - Alegeri Locale 2024

Corvinul Hunedoara a repurtat a 9-a victorie la rând, terminând turul cu maximum de puncte în fotoliul de lider al Seriei 9. Nou-promovata din Cetatea Marii Uniri a făcut față examenului o repriză, când a avut două ocazii de a egala și a revendicat un penalty, însă după pauză, după eliminarea lui Kilyen vizitatorii s-au prăbușit.

CSU Alba Iulia suferă, cu numai două puncte în ultimele 4 etape și mai are două deplasări la rând. „O primă repriză foarte bună reușită, în care am avut oportunități de a restabili echilibrul. După pauză însă, faptul că am rămas în inferioritate numerică ne-a afectat și am scăzut turația împotriva celei mai valoroase formații din serie„, a afirmat Mihai Manea.

*1-0, MIN. 2: GARUTTI a punctat cu capul, la un corner

*2-0, MIN. 71: M. LUPU marchează din apropiere, după o acțiune a lui Mercioiu

Hunedorenii au dominat startul actului secund, în plus CSU a rămas în inferioritate, fiind eliminat căpitanul Kilyen (58) – pentru cumul de avertismente. La 0-2, la debutul în eșalonul terț, Gilyen Balint a marcat, însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Albaiulienii au avut două oportunități mari de a egala prin Herci, parade Lefter. Oaspeții au solicitat un penalty la o acțiune a lui Al. Bodea. Mar (37) a șutat în stâlpul drept

Test extrem de dificil pentru studenții ce au luat doar două puncte în ultimele 3 întâlniri, în prima dintre cele 3 deplasări consecutive (va începe returul, cu meciuri la Viitorul Cluj și CS Ocna Mureș).

Echipe de start:

Corvinul: Lefter – A. Vlad, Garutti, D. Pop, Mar – Borțoneanu, Chindriş/ cpt. – Neacșa, M. Lupu, N. Pîrvulescu – M. Coman; rezerve D. Roman, Mercioiu, Mitran, Pocioian, Roșu, Hergheligiu, Bradu, Lupușor. Antrenor Florin Maxim

CS Universitatea: Fl. Șerban – D. Cunțan, Kilyen/ cpt, Ionică, V. Popa – Amihăesei (67, B. Gilyen), Al. Petresc, Ad. Hăprian, Herci (81, Budin) – Ad. Șulea (62, Al. Costea), Al. Bodea (67, Adjani); rezerve Spînu, Al. Albu, Cos. Năcreală, M. Toma,  Costiniuc. Antrenor Mihai Manea.

Arbitri M. Bădoiu (Craiova), R. Svatinska (Reșița), R. Toader (Zăvoi) Observatori C. Trancă, Gh. Ilici (ambii Timișoara)

Liga 4 | Scorul campionatului, la Blaj: Daniel Tătar, antrenor, dar și… jucător

Liga 4 | Scorul campionatului, la Blaj Virtual campioană a Ligii 4 din Alba, CIL Blaj a mai stabilit un record stagional: scorul campionatului. Partida CIL Blaj – CS Zlatna, uvertura rundei a 26-a, s-a încheiat cu scorul de 13-0 (5-0) în favoarea amfitrionilor, vineri seară, pe Stadionul „CIL-Veza”. Șușu a marcat patru goluri, iar […]