FOTO| ADRESĂ pentru lucrări de modernizare la compartimentul de Fizioterapie din Spitalul Municipal Sebeș. Radu Cristian: „Se poate produce o adevărată tragedie!”
ADRESĂ pentru lucrări de modernizare la compartimentul de Fizioterapie a Spitalului Municipal Sebeș. Radu Cristian: „Se poate produce o adevărată tragedie!”
Într-o postare recentă pe rețeaua de socializare Facebook, Radu Cristian, președintele PSD Sebeș, a anunțat că acesta, împreună cu membrii social-democrați din Consiliul Local al orașului, au depus o adresă la primăria municipiului pentru a solicita suma de 78.000 de lei destinați lucrărilor urgente la pardoseala compartimentului de Fizioterapie a Spitalului Municipal Sebeș, precum și pentru achiziționarea unei aparaturi mai moderne.
Potrivit postării, această secție se află într-o stare avansată de degradare și prezintă riscul iminent de prăbușire, punând în pericol siguranța pacienților și personalului medical.
Investiția necesară, în valoare de 35.000 de lei, este considerată crucială pentru asigurarea unui mediu sigur și optim în care pacienții să beneficieze de tratamentul adecvat. Reabilitarea pardoselii este o măsură preventivă esențială, având în vedere pericolul iminent al prăbușirii și potențialele consecințe tragice pe care le-ar putea avea.
Pe lângă solicitarea pentru reabilitarea secției de Fizioterapie, Radu Cristian a menționat că în aceeași adresă a inclus și o cerere pentru achiziționarea unui aparat de terapie cu unde de șoc radial. Aparatul, evaluat la suma de 43.000 de lei, aduce beneficii semnificative în procesul de recuperare a pacienților. Tehnologia modernă și eficientă oferită de acest aparat este esențială pentru asigurarea unui tratament complet și de înaltă calitate în cadrul secției de Fizioterapie.
Scopul demersului făcut de PSD Sebeș este acela de a se asigura că pacienții din Sebeș beneficiază de cele mai bune condiții și tehnologii medicale. Eforturile depuse de partid au în vedere îmbunătățirea serviciilor medicale oferite comunității și asigurarea unui mediu sigur și propice vindecării pentru cei care necesită tratament.
În finalul postării, Radu Cristian subliniază importanța colaborării și solidarității în realizarea acestor obiective, subliniind că doar prin unirea eforturilor se poate reuși să se ofere pacienților din Sebeș serviciile pe care le merită.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Imagini RARE cu un RÂS surprins în toată SPLENDOAREA de camerele de monitorizare a faunei, într-o pădure din Parcul Natural Apuseni
Imagini RARE cu un RÂS surprins în toată SPLENDOAREA de camerele de monitorizare a faunei, într-o pădure din Parcul Natural Apuseni Imagini foarte frumoase cu un râs într-o pădure din Parcul Natural Apuseni au fost filmate de o cameră de monitorizare a faunei. Râșii, cele mai mari feline din Europa, au auzul și mirosul foarte […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)