Final fericit de stagiune pe Ampoi
După o primă repriză încheiată la egalitate, aurarii s-au dezlănţuit la reluare şi la despărţirea de fani au realizat o victorie concludentă. Pe lista realizatorilor şi-au trecut numele principalii marcatori ai Zlatnei, P. Munteanu (6 reuşite în tur), A. Câmpean (5) şi P. Ciucă (4), dar şi M. Neagu (a înscris întâiul său gol stagional). CS Zlatna a terminat pozitiv un tur de campionat peste aşteptări (minus acel eşec controverst cu CSM Braşov), dar fotbaliştii aşteaptă ca până la finele anului, de Sărbători, şefii clubului să le achite cele două salarii restante. Pauza poate aduce modificări substanţiale pe Ampoi, antrenorul Mihai Dăscălescu, împreună cu Ov. Barna, P. Ciucă, Cos. Simtion şi P. Munteanu sunt foarte aproape de a pleca la FC Cisnădie. În plus V. Avram şi O. Bucur vor susţine probe de joc la prima divizionară Astra Ploieşti, iar fundaşul junior Alexandru Man (18 ani) a fost urmărit vineri la lucru de Florin Marin, oficialul Universităţii Craiova prezent în tribună. Jucătorul dorit în Bănie, împrumutat până în vară de la FC Unirea (dar nu are semnat contract cu „alb-negrii”) mai este curtat de FC Braşov, FCM Tg Mureş şi Oţelul Galaţi. „Am realizat cea mai bună prestaţie a turului, am mai avut şi o bară în actul întâi. Una peste alta suntem foarte mulţumiţi de parcursul nostru din această toamnă. Ar fi păcat să se destrame echipa, nu vorbesc acum de plecare, dar important este să se găsească fonduri pentru asigurarea unui buget”, a declarat antrenorul Mihai Dăscălescu. (H.D.M.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)