DOLIU printre elevii Colegiului Național ”Horea, Cloșca și Crișan” din Alba Iulia. Iubita profesoară Mureșan Codruța Luminița s-a stins din viață
DOLIU printre elevii Colegiului Național ”Horea, Cloșca și Crișan” din Alba Iulia. Iubita profesoară Mureșan Codruța Luminița s-a stins din viață
O veste tragică marchează începutul de săptămână. Profesoara de informatică a Colegiului Național ”Horea Cloșca și Crișan”, Mureșan Codruța, s-a stins din viață în această dimineață, la vârsta de numai 45 de ani.
”Din nefericire, trebuie să confirm această veste care ne-a zguduit pe toți. Doamna Mureșan a fost o adevărată valoare pentru colegiul nostru și lipsa dânsei va lăsa un gol în sufletele noastre”, a declarat pentru ziarulunirea.ro Valer Cerbu, directorul instituției de învățământ.
Doamna Mureșan a decedat la o clinică din Cluj-Napoca, unde era internată de câteva zile, starea ei de sănătate fiind, la acel moment, extrem de fragilă.
„Dragii mei, cunoscuți și necunoscuți, o colegă de-a mea de la Colegiul Național „HCC” din Alba Iulia, prof. de informatică Mureșan Codruța este internată la Hematologie la Cluj și are mare nevoie de sânge grupa AB cu RH pozitiv. Vă rog, dacă puteți să o ajutați să spuneți că donați pentru Mureșan Codruța Luminița. Are MARE nevoie de ajutor”, a transmis sâmbătă, 13 mai, profesoara de istorie din cadrul Colegiului, Daniela Cetean, pe pagina sa de Facebook.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 5 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari