Cupa României, Inter Ciugud eliminată de Viitorul Sântimbru, după prelungiri şi lovituri de departajare! Ovidiu Barna a apărat 3 penalty-uri, iar A. Mureşan – două

Viitorul Sântimbru, liderul Ligii a IV-a Alba a avut emoţii în a se califica în sferturile de finală ale Cupei României, eliminând dramatOvidiu Barna Viitorul Santimbru 2ic pe Inter Ciugud, după prelungiri şi lovituri de departajare. Portarii şi-au făcut datoria, Ovidiu Barna (Viitorul) apărând trei execuţii (C. Dănilă, M. Oprea, Oprişan), iar omologul său A. Mureşan alte două (Al. Stan şi Ov. Crişan).

Echipa condusă de Dan Comşa a avut mult noroc, egalând în minutul 90 al timpului regulamentar, prin Ov. Crişan, care apoi a ratat o lovitură de pedeapsă!

Inter Ciugud – Viitorul Sântimbru 1-1 (0-0): D. Ursu (55)/ Ov. Crişan (90).

La penalty-uri: C. Dănilă (Inter) – ratare (apără Barna); Al. Stan (Viitorul) – ratare (apără Mureşan); A- Păcurar (Inter) 1-0; Coltor (Viitorul) 1-1, Andreica (Intre) 2-1, A. Gherman (Viitorul) 2-2, M. Oprea (Inter) – ratare (apără Barna), Dreghiciu (Viitorul) 2-3, Şuvaina (Inter) 3-3, Ov. Crişan (Viitorul) – ratare (apără portarul, dacă marca se termina), D. Mărginean (Inter) 4-3, Breaz (Viitorul) 4-4, Oprişan (Inter) – ratare (apără Barna), Biro (Viitorul) – gol 4-5!

Viitorul Spicul Daia Română – Euro Şpring 0-1 (0-1): Tecoanţă (35)

Dacia Mihalţ – ASC Pianu 2-4 (0-1), Părău (57), Prundar (84), pentru oaspeţi au marcat B. Bărculeţ (26), Al. Şandru (50), D. Diaconu (80), R. Alexandru (87),

Fortuna Lunca Mureşului – Rapid CFR Teiuş 1-4 (0-0): gazdele au punctat din penalty prin Fl. Bumbău (min. 84), respectiv R. Domşa (52), D. Goangă (61), M. Domşa (74), G. Costea (86)

CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A1 la volei feminin

CSO Voluntari a învins, scor 3-1 (28-26, 25-19, 20-25, 25-20), pe campioana Volei Alba Blaj în primul meci al finalei Diviziei A1 la volei feminin. Al doilea meci are loc mâine, 20 aprilie, tot la Voluntari, la ora 20.00, în direct la TVR Sport, iar următoarele două sunt prevăzute la Blaj, la finele săptămânii viitoare. […]