Cupa României, etapa 1, faza judeţeană *Vezi programul meciurilor, pe „Cetate”, Unirea Alba Iulia – Navobi

Unirea Alba Iulia-U Cluj juniori A29AJF Alba a stabilit programul meciurilor contând pentru etapa întâi a Cupei României, ediţia 2014-2015, faza judeţeană, în cursă intrând cele 38 de echipe din Liga a V-a. Jocurile se desfășoară într-o singură manșă, sâmbătă 23 august şi duminică, 24 august, pe terenul primei echipe, considerate a fi organizatoare de joc.

În situația în care, după consumarea celor 90 de minute de joc regulamentare, rezultatul este egal, jocul se va prelungi cu două reprize a câte 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute între sfârșitul jocului și prima repriză a prelungirilor. Dacă după reprizele de prelungiri egalitatea se menține, echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare.

Echipele sunt obligate să folosească 3 jucători născuți după 01.01.1989, pe tot parcursul jocului.

În etapa I au fost înscrise toate echipele de Liga a V-a (38 de echipe). Împerechierea echipelor s-a efectuat după criteriul valoric și geografic.

Volei Alba Blaj, în semifinalele Diviziei A1

Calificare în semifinalele Diviziei A1 pentru Volei Alba Blaj Volei Alba Blaj a câștigat seria cu Dinamo București în minimum de seturi și s-a calificat în semifinalele Diviziei A1 la volei feminin. După 3-1, la Blaj, campioana în exercițiu s-a impus cu 3-0 (28-26, 25-21, 25-21) în disputa din Capitală cu Dinamo. În primul parțial, […]