Ziarul Unirea

Cupa Primăverii la haltere

Recent, la Alba Iulia s-a desfăşurat concursul „Cupa Primăverii” la haltere, competiţie ce a contat şi pentru etapa judeţeană a campionatului de tineret. Partenerii acestui eveniment sportiv au fost Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Alba, Clubul Sportiv Zamolxis Alba Iulia, Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia, Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia, participanţii fiind de la CS Unirea Alba Iulia, Chimia Rm Vâlcea, CSM Cluj, Zamolxis Alba Iulia şi LPS Alba Iulia.
Dar iată rezultatele înregistrate: lfeminin, categoria 48 kilograme: 1. Sorina Cuc (CSM Cluj), 2. Georgiana Giurgiu (CS Unirea Alba Iulia), 3. Petronela Lupşa; lcategoria 53 kg: 1. Diana Şilinca (CS Unirea), 2. Ramona Pop (Zamolxis Alba Iulia), 3. Patricia Istrate (Zamolxis Alba Iulia); lcategoria 58 kg: 1. Larisa Simionescu (LPS Alba Iulia), 2. Andreea Magdaş (CSM Cluj), 3. Maria Anghel (Zamolxis Alba Iulia); lcategoria 63 kg: 1. Sorina Matei (Chimia Rm Vâlcea), 2. Teodora Clapa (CSM Cluj), 3. Flavia Magdaş (CSM Cluj); lcategoria 69 kg: 1. Loredana Grămadă (CSM Cluj), 2. Laura Dabu (Chimia Rm Vâlcea); lcategoria 75 kg: 1. Georgiana Hădărean (CSM Cluj); lcategoria +75 kg: 1. Anda Matei (Chimia Rm Vâlcea), 2. Ana Maria Sturza (CS Unirea Alba Iulia), 3. Carmen Pârva (LPS Alba);
lmasculin, categoria 36 kilograme: 1. Ionuţ Morocăzan, 2. Cozmin Miron, 3. Alex Hădărean (toţi CSM Cluj); lcat. 40 kg: 1. Dragoş Mureşan, 2. Cristian Verde, 3. Andrei Ştefan (toţi CSM Cluj); lcat. 45 kg: 1. Alex Lupişor (CSM Cluj), 2. Bogdan Ioica (CS Unirea Alba Iulia); lcat. 50 kg: 1. Alexandru Făgăraş (Chimia Rm Vâlcea); lcat. 56 kg: 1. Marian Bâlc, 2. Cătălin Radău, 3. Denis Truţă (toţi CSM Cluj); lcat. 62 kg: 1. Paul Coroian (CSM Cluj); lcat. 69 kg: 1. Marius Muntean (LPS Alba Iulia), 2. Nicolae Trăscăian (CS Unirea Alba Iulia); lcat. 77 kg: 1. Bogdan Simion (CSM Cluj), 2. Marius Die (CS Unirea Alba Iulia); lcat. 85 kg: 1. Robert Bandi (Zamolxis Alba Iulia); lcat. 94 kg: 1. Robert Javla (LPS Alba Iulia), 2. Tiberiu Vereş (Zamolxis Alba Iulia), 3. Sebastian Cleja (CS Unirea Alba Iulia); lcat. 105 kg: 1. Ioan Ordean (LPS Alba Iulia); lcat. +105 kg: 1. Vlad Popa (LPS Alba Iulia), 2. Răzvan Croitorescu (Chimia Rm Vâlcea), 3. Dan Turuş (LPS Alba Iulia).
Dan HENEGAR

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

În barajul de salvare: CS Ocna Mureș și Industria Galda

CS Ocna Mureș și Industria Galda de Jos și-au aflat adversarii din barajele de menținere/ promovare, ce vor avea loc… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro