Cupa ”Coca-Cola” în județul Alba – Programul de desfășurare a competiţiei de fotbal între licee, faza locală

Organizatorii competiției de fotbal între licee, Cupa ”Coca-Cola”, au stabilit luni, 11 februarie, prin tragere la sorți, programul de desfășurare a fazei locale ce debutează în data de 26 februarie astfel:

GRUPA I. Alba Iulia – Locul de desfasurare la Col.Tehnic ,,Apulum” Alba Iulia

1. Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia
2. Seminarul Teologic Ortodox Alba Iulia
3. Col.Tehn.,,Apulum” Alba Iulia
4. Colegiul Militar Liceal ,,Mihai Viteazul” Alba I.

Etapa I. 26.02.2013 ora 14,00

Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – Colegiul Militar Liceal ,,Mihai Viteazul” Alba I.

Seminarul Teologic Ortodox Alba Iulia – Col.Tehn.,,Apulum” Alba Iulia

Etapa II. 28.02.2013 ora 14,00

Colegiul Militar Liceal ,,Mihai Viteazul” Alba I. – Col.Tehn.,,Apulum” Alba Iulia

Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – Seminarul Teologic Ortodox Alba Iulia

Etapa III. 05.03.2013 ora 14,00

Seminarul Teologic Ortodox Alba Iulia – Colegiul Militar Liceal ,,Mihai Viteazul” Alba I.

Col.Tehn.,,Apulum” Alba Iulia – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia

GRUPA II. Alba Iulia – Locul de desfasurare: Col. Tehnic ,,Al. Domsa” Alba Iulia

1. Col. Ec.”Dionisie Pop Martian” Alba Iulia
2. Col. Tehn.,,D. Pavel” Alba Iulia
3. Liceul de Arte Alba Iulia
4. Liceul Tehnologic Sebes
5. Col.Tehn. ,,Al. Domsa” Alba Iulia

Etapa I. 26.02.2013 ora 14,00

Col. Tehn.,,D. Pavel” Alba Iulia – Col.Tehn. ,,Al. Domsa” Alba Iulia

Liceul de Arte Alba Iulia – Liceul Tehnologic Sebes

Etapa II. 28.02.2013 ora 14,00

Col.Tehn. ,,Al. Domsa” Alba Iulia – Liceul Tehnologic Sebes

Col. Tehn.,,D. Pavel” Alba Iulia – Liceul de Arte Alba Iulia

Etapa III. 05.03.2013 ora 14,00

Liceul de Arte Alba Iulia – Col.Tehn. ,,Al. Domsa” Alba Iulia

Liceul Tehnologic Sebes – Col. Tehn.,,D. Pavel” Alba Iulia

Etapa IV. 07.03.2013 ora 14,00

Echipa castigatoare din grupa de 4 echipe – Col. Ec.”Dionisie Pop Martian” Alba Iulia

GRUPA III. Aiud – Blaj – Ocna Mures – Locul de desfasurare: Liceul Teoretic Teius

1. Liceul Teoretic Teius
2. Liceul Tehnologic ,,Stefan Manciulea” Blaj
3. Lic. Teoretic ,,P.Maior” Ocna Mures
4. Col. Nat.,,Inochentie Micu Clain” Blaj
5. Col. Nat. “Titu Maiorescu” Aiud

Etapa I. 19.02.2013 ora 15,00

Liceul Tehnologic ,,Stefan Manciulea” Blaj – Col. Nat. “Titu Maiorescu” Aiud

Lic. Teoretic ,,P.Maior” Ocna Mures – Col. Nat.,,Inochentie Micu Clain” Blaj

Etapa II. 21.02.2013 ora 15,00

Col. Nat. “Titu Maiorescu” Aiud – Lic. Teoretic ,,P.Maior” Ocna Mures

Liceul Teoretic Teius – Liceul Tehnologic ,,Stefan Manciulea” Blaj

Etapa III. 26.02.2013 ora 15,00

Lic. Teoretic ,,P.Maior” Ocna Mures    – Liceul Teoretic Teius

Col. Nat.,,Inochentie Micu Clain” Blaj – Col. Nat. “Titu Maiorescu” Aiud

Etapa IV. 28.02.2013 ora 15,00

Liceul Teoretic Teius – Col. Nat.,,Inochentie Micu Clain” Blaj

Liceul Tehnologic ,,Stefan Manciulea” Blaj – Liceul Tehnologic ,,Stefan Manciulea” Blaj

Etapa V. 05.03.2013 ora 15,00

Col. Nat.,,Inochentie Micu Clain” Blaj – Liceul Tehnologic ,,Stefan Manciulea” Blaj

Col. Nat. “Titu Maiorescu” Aiud – Liceul Teoretic Teius

GRUPA IV. Apuseni Locul de desfasurare: Liceul Tehnologic Silvic Campeni

1. Lic.Tehnologic ,,Tara Motilor” Albac
2. Liceul Tehnologic Silvic Campeni
3. Col.Nat.,,Avram Iancu” Campeni
4. Liceul ,,Dr.Lazar Chirila” Baia de Aries

Etapa I. 26.02.2013 ora 14,00

Lic.Tehnologic ,,Tara Motilor” Albac – Liceul ,,Dr.Lazar Chirila” Baia de Aries

Liceul Tehnologic Silvic Campeni – Col.Nat.,,Avram Iancu” Campeni

Etapa II. 28.02.2013 ora 14,00

Liceul ,,Dr.Lazar Chirila” Baia de Aries – Col.Nat.,,Avram Iancu” Campeni

Lic.Tehnologic ,,Tara Motilor” Albac – Liceul Tehnologic Silvic Campeni

Etapa III. 05.03.2013 ora 14,00

Liceul Tehnologic Silvic Campeni – Liceul ,,Dr.Lazar Chirila” Baia de Aries

Col.Nat.,,Avram Iancu” Campeni – Lic.Tehnologic ,,Tara Motilor” Albac

Turneul final: Participa echipa castigatoare din fiecare grupa – jocurile se vor desfasura la Col.Tehnic ,,Apulum” Alba Iulia

Etapa I. 19.03.2013 ora 15,00

(Echipele castigatoare din grupele)

Gr. I – Gr. IV.
Gr.II. – Gr.III.

Etapa II. 21.03.2013 ora 15,00

(Echipele castigatoare din grupele)

Gr.IV. – Gr.III.
Gr.I. –  Gr. II.

Etapa III. 26.03.2013 ora 15,00

(Echipele castigatoare din grupele)

Gr. II. – Gr.IV.
Gr.III. – Gr. I.

Grupa de FETE Locul de desfasurare – Liceul Tehnologic Silvic Campeni

Sistem eliminatoriu: 12.03.2013. ora 14.00

1. Liceul Tehnologic ,,Stefan Manciulea” Blaj
2. Col.Nat.,,Avram Iancu” Campeni
3. Liceul Tehnologic Sebes
4. Liceul Tehnologic Silvic Campeni

Liceul Tehnologic ,,Stefan Manciulea” Blaj – Col. Nat.,,Avram Iancu” Campeni

Liceul Tehnologic Sebes – Liceul Tehnologic Silvic Campeni

Echipa castigatoare de la fiecare joc – disputa finala mare (ptr. Locul I – II.)

Echipele invinse – disputa finala mica (ptr. Locul III – IV.)

Între 19 aprilie şi 12 mai se va desfăşura faza regională, cu centre la Constanţa, Iaşi, Târgu-Mureş şi Timişoara. Finala Cupei Coca-Cola are loc la Bucureşti, între 24 şi 26 mai.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...