CIL Blaj, prima victorie externă, scor 9-1, pe terenul „lanternei roșii”, Navobi Alba Iulia

CIL Blaj a câștigat net, scor 9-1 (2-0), la Galtiu, în fieful „lanternei roșii”, Navobi Alba Iulia, ce a jucat în inferioritate numerică încă din minutul 4.

*Marcatori: Ad. Tănase (76), respectiv Voic (29), Acatrinei (45+1, 69, 81), D. Mihu (52, 65, 80), B. Varga (54, 55), *În minutul 4, A. Varga (Navobi) a fost eliminat.

Echipa din “Mica Romă” a câștigat al doilea joc stagional, împotriva “lanternei roșii”, ce a evoluat din minutul 4 în inferioritate numerică, prin eliminarea lui A. Varga, pentru fault în postura de ultim apărător. CIL Blaj s-a desprins după pauză, trecându-și în cont primul succes extern din tur, la un scor drastic, prin care și-a rotunjit golaverajul

Bătălie încinsă pentru calificarea în play-off: Unirea Ungheni, CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia, cursă pentru două locuri! Vezi calculele

Bătălie încinsă pentru calificarea în play-off-ul Seriei 9 din Liga 3: Unirea Ungheni, CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia, cursă pentru două locuri! Vezi calculele accederii în „careul de ași” Ultima rundă a sezonului regular va decide numele ultimelor două echipe care vor obține biletele pentru play-off, asta întrucât primele clasate Gloria Bistrița […]