„Bem şi noi ceva?” Pagina de Facebook a albaiulienilor „răi” şi petrecăreţi. GALERIE FOTO

1554392_332482233559210_1848570629_n„Bem şi noi ceva?” a devenit pagină pe reţeaua de socializare Facebook şi a prins mare notorietate într-un timp relativ scurt, adunând peste 320 de „aprecieri”, în mai puţin de două săptămâni.

Un grup de albaiulieni serioşi în viaţa de zi cu zi, dar care devin petrecăreţi noaptea, au avut o idee originală de a scoate lumea în oraş şi de a promova distracţia. Şi cum altfel te poţi distra mai bine decât dacă „Bem şi noi ceva”. De aceea iniţiatorii paginii de Facebook şi-au făcut tricouri inscripţionate cu întrebarea „Bem şi noi ceva?”, care este normal, doar o întrebare retorică.

ELIT

Iniţiatorii paginii vor publica imagini de la diferite petreceri care au loc în oraş şi nu numai, iar pentru a fi mereu la curent cu lumea mondenă din Alba Iulia şi pentru a afla toate noutăţile în materie de distracţie, apreciază pagina „Bem şi noi ceva?”, iar dacă vrei să intri în „club” inscripţionează-ţi celebra întrebare pe un tricou de culoare neagră.

[Gallery not found]

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

Te-ar putea interesa și:

Untold vă prezintă pe cei patru eroi donatori: un polițist, o asistentă medicală, un măcelar și un șofer RATB au salvat 852 de vieți donând sânge!

Untold și Neversea vă prezintă 4 oameni care spulberă mitul vampirului și salvează vieți prin donarea de sânge. Tărâmul lui… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Program Cinema Inspire Alba Mall. Ce filme vor rula în perioada 9-15 octombrie 2020

Programul Inspire Cinema Alba Iulia, pentru perioada 9 – 15 octombrie 2020. Ce filme vor rula la cinematograful din centrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Headliners Electric Castle 2021: twenty øne piløts, Gorillaz & Deftones

Acolo unde e dorință și pasiune, există speranță. Iar speranța echipei Electric Castle stă într-un 2021 ce va permite revenirea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Untold Odyssey – 5 zile de festival pe un vas de croazieră în Mediterană!

UNTOLD, unul dintre cele mai mari festivaluri de muzică din Europa, lansează un concept nou de entertainment și le propune… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

IQ Fashion Club – petrecere „Valentine’s Day”

Sâmbătă, 11 februarie, începând cu ora 23:00, petrecere „Valentine’s Day” în  IQ Fashion Club.  Organizatorii, IQ Fashion Club şi Like… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Program Cinema Inspire Alba Mall. Ce filme vor rula în perioada 2-8 octombrie 2020

Programul Inspire Cinema Alba Iulia, pentru perioada 2-8 octombrie 2020. Ce filme vor rula la cinematograful din centrul comercial Alba… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Neversea 2021 va avea loc între 8-11 iulie | Data festivalului aleasă de fanii din întreaga lume

Fanii celui mai mare festival de pe plajă din România, Neversea, au ales. A patra ediție a festivalului va avea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Nicolae Stanciu, internaționalul român, a devenit tată! Andreea, soția lui, a nascut o fetiță perfect sănătoasă

Pentru fotbalistul originar din Alba, Nicolae Stanciu dar și pentru soția lui, Andreea, astăzi este o zi foarte importantă. Cei… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

20 Comentarii

horatiu 6 ianuarie 2014 at 16:51

32o like-uri in 2 saptamani f f putin,daca tinem cont ca sunt prezenti in toate cluburile sau puburile sau mai stiu eu unde.semn ca daca mergi cu ceva scris pe piept nu prinde.in rest buna initiativa dar fi serios domnule ziarist asta e stie de cancan.ro,penibl rau acest ziar on line in ultima vreme.sau iti traiesti si tu viata doar in mediul virtual?sunt 10 oameni care nu au ce face,se plictisesc si de abia asteapa sambata sa vina in stage club sa bea red bull ca dehh asa e in club.dc nu isi scriu salvam si noi o familie?facem si noi o donatie la un azil de batrani?cumparam la cineva un scaun cu rotile?penibil articol zau

bem și noi ceva!! 6 ianuarie 2014 at 17:00

Horațiu draga, nu ai venit tu în 6 luni cât bem noi într-o seara, cred ca ai vrut sa intri în cercul nostru și te-am refuzat…și pt cultura ta generala nu ai umblat pe străzile din Alba, în câte capitale am fost noi..o zi faina sa ai!!

horatiu 6 ianuarie 2014 at 17:06

stai linistit ca nu e chiar asa.daca tot iti place sa te lauzi atat de mult mi-ai confirmat ce fel de om esti.cat de cercul tau de prieteni sa traiti cu toti sa fiti fericiti,dar eu sunt prea ,,mic,,sa fiu primit in cercul vostru:)

Calin 6 ianuarie 2014 at 17:44

Ce stire e asta fratilor? Pagina de FB/bemsinoiceva.ro nici macar nu exista un site oficial la porcaria asta; se mai face si stire… Care e stirea ca nu inteleg Dragoș SUCIU; sau esti prieten cu unul care a nascocit porcaria asta. Face-ti ceva serios daca tot vreti; auzi ca bem si noi ceva… Doamne ce viitor de tara!!!

of dar vai! 6 ianuarie 2014 at 18:09

Faceți*

dezgustatul de seara 6 ianuarie 2014 at 18:42

Aoleo, un grup de babuini fara imaginatie si-a facut pagina de facebook. Tare, asteptam grupurile „frecam si noi un ness?” si „mananca si gura noastra ceva cu mustar?”

XYZ 6 ianuarie 2014 at 19:01

O sleahta de cativa mocani coborati de pe munte fac stire de ziar. Go ahead Unirea!

alacoboratdepemunte 6 ianuarie 2014 at 19:18

Horatiu tata stiu ca esti un homosexul frustrat care bate din….de gura ca nu are ce face..aici ai tupeu sa comentezi ca mna asa e neamul nostru..sa moara capra altuia. ..vorba aceea daca u esti retardat sau parintii tai sunt retardati ca ti.au dat o educatie cum stii u sa scri dute si cerseste la mila la biserica sau la cine vrei tu…nu copiilor astia care se distreaza si ei cum pot..si din cate vad eu pot al dracului de bine …

alacoboratdepemunte 6 ianuarie 2014 at 19:25

XYZ mocan mocan…dar cu bani bah trompetistule moare invidia in tine si iti crapa portifelul cand il deschiz ca astepti si u ajutorul de somaj sa mai vezi si u o buca in Stage..nu te oblig nimeni sa te uiti la ei…dar te roade dorinta de a fi printre ei…si nu o mai da in engleza cand nu stii sa articulezi bine cuvintele in limba romana..

horatiu 6 ianuarie 2014 at 19:34

alacoboratdepemunte intoarce-te inapoi pe munte.bine ca ai ..feisbuc,,in varf de deal.cat de parintii mei am primit educatie sa nu raspund la oameni care nu ai minima decenta inculta sa isi sustina un punct de vedere fara sa injure sa jigneasca fara sa se creada superior.sa ai sanatate domnule in stage la baut sau acolo pe munte

West Side 6 ianuarie 2014 at 21:05

CE-I CU VOI?

mike 6 ianuarie 2014 at 21:46

Foarte buni baietii astia mai ales-ziua-( sforaiesc saracuti de zor) –noaptea?? tare ocupati -harnicuti cu datul pe git–bem si noi ceva?? — Da si noi bem, dar nu musai -alcohol -si nu musai noaptea–pentru ca dormim, prea obositi de munca zilei—timpul ii va invata ca astfel de viata nu poate dainuii la infinit iar regretele vor fi tardive.–To late??for somebody smart , not realy so??back to normal boys!!!!

Horea 7 ianuarie 2014 at 10:17

„Bem şi noi ceva?” a devenit pagină pe reţeaua …

„Bem şi noi ceva?” – este de fapt un PLAGIAT!

Expresia initiala era: „Guvernam si noi ceva” si apartine tocmai lui … Ponta!

Aşa că n-am nimic impotriva voastra dar, asteptati-va la contestaţii.

P.S. „In vino veritas”

HH 7 ianuarie 2014 at 12:51

Nu doar in „vino”!

HH1 7 ianuarie 2014 at 15:23

Care „vino”?

HH 7 ianuarie 2014 at 21:00

Vino veritas!

voie rea 7 ianuarie 2014 at 10:56

320 de like-uri in doua săptămâni mi se pare foarte putin si nu constituie o stire care ar trebui sa apara in presa. In plus suna a promovare a consumului de alciol ceea ce nu e nici moral nici etic pentru un ziarist.

plictiseala mare 7 ianuarie 2014 at 13:41

Ce ciuda vă este!!! Asa e romanul…las sa moara capra vecinului…bravo!!!!

abc 7 ianuarie 2014 at 21:40

Sunteti amuzanti si intr-o oarecare masura panibili, acesti oameni n-au nici cea mai mica vina pentru stirea din ziar, nu cred ca a cerut cineva sa se publice asta. Fiecare are dreptul la o parere atata timp cat cele jignitoare se pastreaza. Fiecare este liber sa se imbrace si sa promoveze orice ii duce capul,e democratie oameni buni,aceste polemici denota lipsa de ocupatie,a mea si a tuturor care si-au dat cu parerea!

un om 13 ianuarie 2014 at 11:01

Auzi ca „Un grup de albaiulieni serioşi în viaţa de zi cu zi” ! Cine ma ? Cris moldovan avan si altomi ? :))))) copii lu tata care pradeaza banii nemunciti de ei in stage weeknd de weekend . Astia is oameni seriosi ? Jenant articol .