Ziarul Unirea

A FOST STABILIT PROGRAMUL TURULUI DIVIZIEI A1, EDIȚIA 2020/ 2021: Cand va debuta CSM Volei Alba Blaj

TECHNOVA - Înlocuiește-ți centrala

CSM Volei Alba Blaj va debuta pe teren propriu în noul sezon al Diviziei A1 la volei feminin. Campioana României va primi vizita echipei CSU Medicina Târgu Mureș. În Cupa României, echipa noastră este calificată direct în turul II, unde va juca pe terenul învingătoarei dintre CSU Medicina Târgu Mureș și CS Medgidia. Federația Română de Volei a anunțat că noul sezon al Diviziei A1 va începe în data de 17 octombrie 2020.

Etapa I: Volei Alba Blaj – CSU Medicina Târgu Mureș
Etapa a II-a: CSU Belor Galați – Volei Alba Blaj
Etapa a III-a: Volei Alba Blaj – FC Argeș
Etapa a IV-a: CSO Voluntari – Volei Alba Blaj
Etapa a V-a: Volei Alba Blaj – CSM Târgoviște
Etapa a VI-a: „U” Cluj – Volei Alba Blaj
Etapa a VIII-a: Volei Alba Blaj – Dinamo
Etapa a IX-a: CSM Lugoj – Volei Alba Blaj
Etapa a X-a: Volei Alba Blaj – Știința Bacău
Etapa a XI-a: CS Medgidia – Volei Alba Blaj

ELIT

Sistemul competițional a fost modificat, astfel: după disputarea sezonului regulat, se vor forma trei grupe valorice: I-IV, V-VIII și IX-XII, meciurile urmând a se disputa în sistem tur-retur.

Programul complet al turului Diviziei A1 la volei feminin
Etapa I (17.10.2020)
Volei Alba Blaj – CSU Medicina Târgu Mureș
CSO Voluntari – Rapid
CSM Târgoviște – FC Argeș
„U” Cluj – CSU Belor Galați
Dinamo – CSU Medgidia
CSM Lugoj – Știința Bacău
Etapa a II-a (24.10.2020)
CSU Belor Galați – Volei Alba Blaj
Rapid – Știința Bacău
CS Medgidia – CSM Lugoj
CSU Medicina Târgu Mureș – Dinamo
FC Argeș – „U” Cluj
CSO Voluntari – CSM Târgoviște
Etapa a III-a (31.10.2020)
Volei Alba Blaj – FC Argeș
CSM Târgoviște – Rapid
„U” Cluj – CSO Voluntari
Dinamo – CSU Belor Galați
CSM Lugoj – CSU Medicina Târgu Mureș
Știința Bacău – CS Medgidia
Etapa a IV-a (04.11.2020)
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj
Rapid – CS Medgidia
CSU Medicina Târgu Mureș – Știința Bacău
CSU Belor Galați – CSM Lugoj
FC Argeș – Dinamo
CSM Târgoviște – „U” Cluj
Etapa a V-a (07.11.2020)
Volei Alba Blaj – CSM Târgoviște
„U” Cluj – Rapid
Dinamo – CSO Voluntari
CSM Lugoj – FC Argeș
Știința Bacău – CSU Belor Galați
CS Medgidia – CSU Medicina Târgu Mureș
Etapa a VI-a (14.11.2020)
„U” Cluj – Volei Alba Blaj
Rapid – CSU Medicina Târgu Mureș
CSU Belor Galați – CS Medgidia
FC Argeș – Știința Bacău
CSO Voluntari – CSM Lugoj
CSM Târgoviște – Dinamo
Etapa a VII-a (21.11.2020)
Volei Alba Blaj – Rapid
Dinamo – „U” Cluj
CSM Lugoj – CSM Târgoviște
Știința Bacău – CSO Voluntari
CS Medgidia – FC Argeș
CSU Medicina Târgu Mureș – CSU Belor Galați
Etapa a VIII-a (28.11.2020)
Volei Alba Blaj – Dinamo
Rapid – CSU Belor Galați
FC Argeș – CSU Medicina Târgu Mureș
CSO Voluntari – CS Medgidia
CSM Târgoviște – Știința Bacău
„U” Cluj – CSM Lugoj
Etapa a IX-a (02.12.2020)
CSM Lugoj – Volei Alba Blaj
Dinamo – Rapid
Știința Bacău – „U” Cluj
CS Medgidia – CSM Târgoviște
CSU Medicina Târgu Mureș – CSO Voluntari
CSU Belor Galați – FC Argeș
Etapa a X-a (05.12.2020)
Volei Alba Blaj – Știința Bacău
Rapid – FC Argeș
CSO Voluntari – CSU Belor Galați
CSM Târgoviște – CSU Medicina Târgu Mureș
„U” Cluj – CS Medgidia
Dinamo – CSM Lugoj
Etapa a XI-a (12.12.2020)
CS Medgidia – Volei Alba Blaj
CSM Lugoj – Rapid
Știința Bacău – Dinamo
CSU Medicina Târgu Mureș – „U” Cluj
CSU Belor Galați – CSM Târgoviște
FC Argeș – CSO Voluntari

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419