CSM Unirea Alba Iulia s-a calificat fără emoții în turul al treilea al Cupei României, „alb-negrii” învingând clar pe „Cetate” juniorii de la CSM Deva, scor 15-0 (10-0), un simplu antrnament cu public, o formalitate. La pauză a fost 10-0, remarcându-se Voinea – cu un „careu”

Gazdele au deschis scorul în minutul 3 prin Voinea, iar apoi au marcat pe bandă rulantă. Au înscris R. Nistor (6, 43), Fetița (11, 23), Istrate (12), Voinea (17, 18, 26), M. Boldea (20). A fost un simplu antrenament cu public pentru „alb-negrii”, care au avut 8-0 la mijlocul primei reprize și 10-0 la pauză. La reluare au mai punctat S. Ion (60), Giurgiu (62, 90+2, penalty), Raicea (67), Roșu (81).

CSM Unire are golaveraj 25-0 după două partide din Cupa României, cu adversari modești precum Industria Galda și CSM Deva

În drumul spre grupele Cupei României, un obiectiv al acestui sezon, „alb-negrii” au avut parte de un nou adversar facil, asta după ce în urmă cu o săptămână au realizat scorul primului tur (10-0 la Galda de Jos). CSM Deva a terminat sezonul trecut pe podium în play-off-ul Seriei 7, dar s-a retras din eșalonul terț.

Oaspeții au deplasat o echipă de juniori, fotbaliști din anii 2005-2009, având un portar de 16 ani, cu o medie de vârstă a formulei de start de 17 ani și 9 luni. La joc au asistat în jur de 400 de spectatori.

Miza este calificarea în turului al treilea, în 14 august, când pe lângă cele 34 de câștigătoare din turul doi intră și 14 participante în Liga 2

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia, 1-3 (0-1), pe „Arena Cugir”, o calificare meritată formației universitare Gâțan (25) a deschis scorul cu un șut de la distanță, execuție la care a greșit tânărul portar Herlea. B. Lazăr (56) a majora avantajul tot cu o execuție de la distanță, de la 20 de metri, în dreapta […]