Garoafe roşii pentru femei, de ziua lor
De Ziua Femeii, 8 Martie, în municipiul Alba Iulia, reprezentanţii PSD Ioan Dîrzu, preşedintele PSD Alba, împreună cu Ovidiu Jidveian, Ioan Florea, Bogdan Medrea, Vasile Crişan, Marcel Ruscă şi alţi social democraţi au dăruit femeilor aproape 3.000 de flori. Organizaţia PSD Cugir, reprezentată de Cornel Murg, a oferit 1.300 de flori roşii doamnelor şi domnişoarelor din oraş, iar la Ciugud, primarul Gheorghe Damian a dăruit 1.300 garoafe femeilor din localităţile comunei. La Roşia Montană, preşedintele PSD Virgil Nariţa a înmânat la rândul său 1.000 de flori sărbătoritelor, iar Dorin Leah, preşedintele PSD Abrud, a oferit doamnelor şi domnişoarelor tot 1.000 de garoafe. La Zlatna, Organizaţia PSD condusă de Emil Nistor a făcut cadou femeilor 300 de garoafe, iar la Şpring, Mircea Boghici, preşedintele PSD din localitate le-a dăruit femeilor 600 de garoafe. De asemenea, la Stremţ, primarul Traian Ştefan Popa a înmânat femeilor, de ziua lor, 350 de garoafe, la Bucium, primarul PSD Cornel Napău a oferit 300 de garoafe femeilor şi la Ciuruleasa, primarul PSD Radu Tuhuţ a dăruit doamnelor şi domnişoarelor din localitate 300 de garoafe. Totodată, la Ocna Mureş, Ioan Mircea Leahu, preşedintele PSD din oraş a oferit reprezentantelor sexului frumos 500 de flori, iar la Teiuş, preşedintele PSD Dănuţ Hălălai a dăruit femeilor 450 de garoafe roşii. PSD Sebeş, prin preşedintele Romi Dragosin şi cu sprijinul tinerilor reprezentaţi de Vasile Spătariu a împărţit femeilor 500 de garoafe.
După Alba Iulia şi Cugir, femeile social democrate au mai fost sărbătorite şi la Cugir, Sebeş, Blaj, Câmpeni, Roşia de Secaş, Aiud şi Ocna Mureş, unde peste 100 de reprezentante ale sexului frumos au participat, în fiecare din cele 7 localităţi amintite, la petrecerea organizată de ziua lor. (A.D.T.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Societate
26 – 28 iulie 2024 | Moto Festival în Poiana cu Goruni, lângă Vinerea: Motoare care mai de care, concurs de ceaune, muzică bună și tombolă cu premii
26 – 28 iulie 2024 | Moto Festival în Poiana cu Goruni, lângă Vinerea: Motoare care mai de care, concurs de ceaune, muzică bună și tombolă cu premii În perioada 26 – 28 iulie 2024 în Poiana cu Goruni de lângă Vinerea va avea loc o nouă ediție a Moto Festivalului organizat de Lupii Singidavei. […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 4 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 18 ore
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 2 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
21 iulie 1821: Se naște la Bacău Vasile Alecsandri, poet, prozator și dramaturg
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza