Voința Stremț a stopat liderul în ultima etapă a turului Ligii 4, după un meci spectaculos, cu răsturnări de situație.

*GT Sport Alba Iulia – Kinder Teiuș 1-2 (1-1). Doi veterani au adus victoria teiușenilor la finalul turului, după 3 eșecuri la rând. GT Sport rămâne cu un singur puncte în ultimele 4 reprezentații. La Beldiu, locul unde s-a disputat întâlnirea, oaspeții au terminat în inferioritate numerică, fiind eliminat Rancea (autorul primului gol) în minutul 66.

*CS Zlatna – Performanța Ighiu 3-3 (1-3). Confruntare pe muchie de cuțit, cu oaspeții ce au condus în două rînduri 1-0 și 3-1. Aurarii au reușit însă să remonteze în 5 minute, în actul secund, la ultima partidă a sezonului, dar rămân cu numai două puncte în 5 întâlniri. Ighienii dau golgheterul eșalonului, Romică David – cu 20 de reușite din totalul de 31 înscrise de propria formație.

*Voința Stremț – Industria Galda de Jos 2-2 (0-1). Un joc spectaculos în derby-ul rundei, unul în care liderul a pierdut puncte după 8 meciuri câștigate. O confruntare cu răsturnări de situații, 0-1, 2-1, 2-2. Gazdele veneau după trei succese fără a primi gol, însă în minutul 35 antrenorul Ionel Marcu a fost eliminat pentru proteste. Primul gol al amfitrionilor a fost marcat de Găldea, junior din anul 2006

Viitorul Sântimbru a urcat pe locul secund în Liga 4, după etapa a 24-a. Spicul Daia a scorul etapei cu CSM Unirea Alba Iulia, golgheterul Greapcă, hat-trick pentru Energia *CIL Blaj – CS Ocna Mureș 3-1 (2-0) Echipa din „Mica Romă” a câștigat derby-ul rundei și este foarte aproape să devină campioana celui de-al 4-lea […]