Candidatul PSD, Marius Ioan Cioara, VALIDAT, pentru funcția de primar al comunei Ciuruleasa, de către Organizația Județeană Alba
Candidatul PSD, Marius Ioan Cioara, a fost validat de către Organizația Județeană a PSD Alba, pentru funcția la Primăria Comunei Ciuruleasa, pentru alegerile anticipate din această vară.
„Dezvoltarea comunei Ciuruleasa va continua cu echipa Marius Ioan Cioara – primar și Radu-Marcel Tuhuț – parlamentar!
Organizația județeană a PSD Alba a validat candidatura lui Marius Ioan Cioara la primăria comunei Ciuruleasa pentru alegerile anticipate ce vor avea loc în această vară.
Marius este prietenul, colegul și camaradul cu care timp de 13 ani am împărțit bune și rele, în activitatea administrativă, politică și în viața de zi cu zi.
Acum, el este candidatul PSD pe care îl voi susține necondiționat și alături de care voi continua implementarea programului de dezvoltare locală pe care împreună l-am început.
Marius este pe de o parte un adevărat profesionist, cu vastă experiență în administrație și, pe de altă parte, un om cu importante calități sufletești, aproape de oamenii din Ciuruleasa și de necesitățile lor. Este omul de încredere pe care te poți baza, cu care poți merge la drum, deoarece știi că nu va lăsa pe nimeni niciodată în urmă!
Cu mine primar și cu Marius viceprimar, în comuna Ciuruleasa s-au realizat proiecte importante, ce au avut ca scop creșterea calității vieții oamenilor. Am fost alături de oameni, iar ei au fost alături de noi! În acest fel am reușit să câștigăm încrederea lor, obținând la ultimele alegeri peste 80% din voturile valabil exprimate.
Acest lucru nu doar că ne-a onorat, ci ne obligă pe mai departe, iar dezvoltarea comunei trebuie să continue – de această dată, cu Marius primar și cu mine parlamentar! Ne vom ține de cuvânt, la fel ca de fiecare dată, iar Ciuruleasa va rămâne pe mâini bune!”, a transmis deputatul Radu Tuhuț, prin intermediul paginii de socializare.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o oră
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum o zi
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari