Florin Roman: „Am fost, sunt și voi fi alături de Alba Iulia, pentru ca Alba mi-a dat totul!”
Într-o postare de pe o rețea de socializare, deputatul Florin Roman își arată respectul pentru Alba Iulia și subliniază câteva lucruri care ar putea fi făcute în viitor pentru oraș.
„Am fost, sunt și voi fi alături de Alba Iulia, pentru ca Alba mi-a dat totul!
Votul de peste 50% dat in Alba Iulia lui Ion Dumitrel, ca presedinte de CJ, ne onorează, dar ne și obliga sa facem front comun pentru albaiulieni și proiectele PNL!
Ca parlamentar de Alba, ca om de dreapta, ma voi lupta in continuare pentru mari investiții, iar prima ținta este alocarea celor 50 de milioane de euro, pentru reabilitarea și modernizarea spitalului judetean Alba. Dacă voi găsi parteneri onesti la primărie, o alta ținta care poate fi atinsa este demararea procedurilor pentru o sala polivalenta.
Centura municipiului Alba Iulia devine prioritară și esențială in închiderea inelului de circulație, care poate scoate traficul greu din oraș.
Întărirea invatamantului profesional și dual reprezintă sansa unei forte de munca, bine pregătită, calificata, in consonanta cu cererile reale de pe piața muncii.
Digitalizarea administrației publice poate fi făcută prin aplicarea legii Roman, ce permite ca întreaga procedura de avizare in vederea obținerii autorizațiilor de construire sa se facă on line. O primărie fără hârtii înseamnă o primărie fără cozi, fără birocrație!
Trebuie încurajată munca, nu lenea. Ajutoarele sociale sunt pentru necăjiți, nu pentru o masa de votanti.
Alba Iulia a fost campiona absorbtiei de fonduri europene și așa trebuie sa rămână. E sansa unei dezvoltări rapide!” a scris Florin Roman pe o rețea de socializare.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Satul Dumitra, din comuna Sântimbru, va avea rețea de canalizare: A fost semnat contractul de finanțare
Satul Dumitra, din comuna Sântimbru, va avea rețea de canalizare: A fost semnat contractul de finanțare Astăzi, 22 iulie 2024, a fost semnat contractul de finanțare al proiectului care prevede construirea rețelei de canalizare în satul Dumitra din comuna Sântimbru, a anunțat Ioan Iancu Popa, primarul comunei Sântimbru. Citește și: FOTO | Două stații de […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Cine a fost Sfântul Ilie, cel care aduce ploaia și umblă pe cer într-un car de foc. Tradiții și obiceiuri de 20 iulie