Mugurel Sârbu: Mircea Hava „se consideră un şmecher în politică”
În cadrul unei conferinţe de presă, organizată luni, 27 februarie, de Mugurel Sârbu, primarul în funcţie al municipiului Sebeş şi membru al organizaţiei PD-L Sebeş, acesta a anunţat că nu îşi va da demisia din PD-L pentru a nu-şi pierde mandatul de primar dar l-a atacat pe şeful său pe linie de partid, preşedintele PD-L Alba, Mircea Hava.
Sârbu s-a supărat iremediabil după ce Biroul Permanent Judeţean al PDL Alba a decis revocarea hotărârii prin care conducerea organizaţiei PDL Sebeş, în frunte cu viceprimarul Adrian Bogdan fusese suspendată.
Mugurel Sârbu: „După ce în şedinţa BPJ a PDL s-a dezbătut raportul comisiei din organizaţia PD-L Sebeş şi în momentul în care am luat la cunoştinţă conţinutul raportului am decis că drumul meu va fi diferit de cel al PD-L… Nu voi mai fi candidatul PD-L pentru nicio funcţie. Calitatea mea politică va fi cea de independent. Într-o conferinţă de presă din decembrie 2011 am cerut conducerii partidului să se manifeste în ceea ce priveşte disputa lipsită de echilibru din PD-L Alba. Rezultatul dezbaterii din BPJ mi-a confirmat că solicitările mele sunt neglijate.”
„Am avut o colaborare foarte bună cu Alexandru Pereş, cu Ion Dumitrel, cu toate că de când a apărut decizia BPJ nu mi-a mai răspuns la telefon, uitând că sunt momente în care trebuie să ai deschiderea necesară să faci faţă situaţiei. Nu pot să spun acelaşi lucru despre preşedintele PDL Alba, care se consideră un şmecher în politică, unde crede că îşi etalează calităţile sale politice. Îşi etalează orice dar nu calităţile.” A.D.T.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Opinii - Comentarii
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României Deși nu era româncă, odată venită în România ca soție a viitorului rege Ferdinand (numit Ferdinand Întregitorul sau Ferdinand cel Bun) Regina Maria a devenit femeia care a influențat cel mai mult istoria României. În bine! Nepoată atât […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 14 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României