Ce îi transmite Mircea Trifu, ”prin telepatie”, noului primar Paul Voicu
Pentru că astăzi, unii dintre voi, m-ați sunat și mi-ați scris în legătură cu o anumită declarație a viceprimarului Voicu, proaspăt însărcinat de Consiliul Local să îndeplinească atribuțiile primarului care a abandonat, mă văd nevoit să fac unele precizări.
Dintre toate înțelegerile care „dansează” în mintea domnului Voicu, una sigur am avut-o și i-am transmis-o prin telepatie. Să stea liniștit că nu-i nevoie de votul meu fiindcă va fi votat de P.S.D. chiar dacă, în făcătura de proiect pentru suspendare l-au numit „hoț și criminal” (unul din motivele pentru care am și refuzat să semnez așa ceva).
De altfel așa s-a și întâmplat, după cum bine știți, Voicu fiind votat de 14 consilieri din 20 prezenți adică matematic de cel puțin un pesedist, eu pariez că doi.
Și să vezi drăcovenie: am mai vrut să fac o înțelegere, dar m-am gândit să-i fac mai bine o înștiințare lui și celor din primărie în numele meu și al albaiulienilor.
Cu prima ocazie, în care vreun polițist local sau viceprimar numit să ducă la îndeplinire sarcini ce decurg din lege, își va mai bate joc de albaiulieni, așa cum s-a întâmplat la Oarda cu cetățeanul amendat în batjocură cu 40.000 de lei pentru soclul unui gard al unei proprietăți cumpărate acum 15 ani și o copertină de plastic, se vor trezi acasă cu o plângere penală pentru abuz în serviciu, din partea mea!
În rest toate bune, n-am suportat niciodată gluma proastă, marca P.D.L., iar pe albaiulieni îi asigur de loialitatea mea față de adevăr în continuare.
Al dvs. consilier local Mircea Trifu
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Centura ocolitoare de pe latura de Nord a municipiului Alba Iulia, mai aproape de realizare: Va avea trei giratorii, două pasaje, două viaducte și un pod. Investiție de peste 76 milioane lei
Centura ocolitoare de pe latura de Nord a municipiului Alba Iulia, mai aproape de realizare: Va avea trei giratorii, două pasaje, două viaducte și un pod. Investiție de peste 76 milioane lei Agenția Națională pentru Protecția Mediului a anunțat miercuri, 24 iulie 2024, depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul Drum de […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 4 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 19 ore
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 2 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
21 iulie 1821: Se naște la Bacău Vasile Alecsandri, poet, prozator și dramaturg
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza