Liga a IV-a: Olimpia Aiud – Nicolae Linca Cergău 6-1 (2-1) | Set de tenis pentru elevii lui Cotoară, ce rămân imbatabili în retur

Olimpicii continuă seria imbatabilă din 2019, câștigând la un scor categoric, 6-1 (2-1), cu Nicolae Linca Cergău, set de tenis, un meci ce a debutat cu un penalty ratat de R. Mihălțan, golgheterul gazdelor și cu oaspeții în avantaj (primul gol încasat de aiudeni după 4 runde).

În cele din urmă echipa lui Gabriel Cotoară a reușit cel mai clar succes din retur, în compania unui oponent ce a pierdut al treilea joc consecutiv.

Marcatori: Trăscăian (27, 51), Ilea (39, 64), R. Mihălțan (63, 76), respectiv N. Găldean (19) *În minutul 3, R. Mihălțan (Olimpia) a ratat un penalty.

Atacantul Alexandru Cioară (Industria Galda de Jos) a marcat un gol în „tricolor” la o acțiune disputată la Mogoșoaia a selecționatei de fotbal amator a României. Pe lângă vârful divizionarei terțe au mai participat Juncan (Industria Galda), și alți doi jucători din Alba Cl. Marcu (Gloria Geoagiu) și Bistraie (Șoimul Băița), absentând din motive medicale […]