Șoferi fără permis de conducere și cu alcool ”la bord” depistați în trafic de polițiștii din Alba – S-au ales cu dosar penal
Șoferi fără permis de conducere și cu alcool ”la bord” depistați în trafic de polițiștii din Alba – S-au ales cu dosar penal
La data de 30 aprilie 2019, în jurul orei 12.30, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Vințu de Jos, în timp ce acționau pe strada Principală din Balomirul de Câmp, l-au depistat pe un tânăr de 24 de ani, din comuna Șibot, în timp ce circula cu un moped, fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
Față de mopedist, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără permis.
La data de 1 mai 2019, în jurul orei 06.00, polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Galda de Jos, în timp ce acționau pe raza localității Poiana Galdei, l-au depistat pe un tânăr de 24 de ani, din comuna Galda de Jos, în timp ce conducea un autoturism având permisul de conducere suspendat.
Față de tânăr, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere cu permisul suspendat.
În noaptea de 01/02 mai 2019, în jurul orei 01.00, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Blaj în timp ce acționau pe raza municipiului Blaj, l-au depistat pe un bărbat de 49 de ani, din Blaj, în timp ce conducea un autoturism fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,55 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
La data de 2 mai 2019, în jurul orei 02.30, polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Sebeș, în timp ce acționau pe raza comunei Săsciori, l-au depistat pe un tânăr în vârstă de 18 ani, din municipiul Sebeș, în timp ce conducea un autoturism fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
Față de tânăr, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără permis.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
PENSII 2024 | Ce reprezintă Pilonul I, II și III și cum influențează contribuțiile tale
PENSII | Ce reprezintă Pilonul I, II și III și cum influențează contribuțiile tale În sistemul de pensii din România, contribuțiile sunt organizate pe trei piloni principali, fiecare având un rol distinct în asigurarea unei pensii adecvate pentru viitor. Citește și: PENSII 2024 | LISTĂ: Veniturile nepermanente luate în considerare la recalcularea pensiilor Pilonul I […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 4 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum o zi
27 iulie – Sfântul Pantelimon, „doctorul fără de arginţi“. Se mănâncă porumb şi dovlecei, pentru ca oamenii să fie viguroşi în timpul iernii
-
Ştirea zileiacum 5 zile
TITULARIZARE 2024 în Alba: O notă de ZECE CURAT, obținută de un candidat din Alba Iulia. La ce disciplină a concurat
-
Ştirea zileiacum 4 zile
TOPUL NEGRU al liceelor din Alba: Unde s-a intrat cu medii sub 5, la repartizarea computerizată 2024. La trei școli, ultima medie de admitere a fost puțin peste 3
-
Ştirea zileiacum 4 zile
FOTO: O profesoară de la Colegiul Militar din Alba Iulia, „Omul Anului 2023” pe Statul Major al Forţelor Aeriene