Fostul unirist Nicolae Stanciu a reuşit să înscrie pentru Al Ahli, în campionatul Arabiei Saudite. Decarul echipei naționale a României a punctat în relungirile primei reprize al jocului cuAl Wahda, după un contraatac al propriei echipe, majorând scorul la 2-0, după un șut la colțul lung, Al Ahli impunându-se cu scorul de 3-2 (2-0). Nicolae Stanciu a părăsit terenul în minutul 79, iar după acest succes, echipa sa se clasează pe locul al 5-lea, cu 49 de puncte.

Stanciu e la al doilea gol pentru Al Ahli, după ce mai marcase şi în Liga Arabă a Campionilor, împotriva echipei lui Laurenţiu Reghecampf, Al Wasl.

CSM Unirea Alba Iulia – CSC Șelimbăr și CSU Alba Iulia – Unirea Ungheni, în Cupa României | În 14 august, dueluri cu divizionare secunde

CSM Unirea Alba Iulia – CSC Șelimbăr și CSU Alba Iulia – Unirea Ungheni, în Cupa României | În 14 august, dueluri cu divizionare secunde Cele două reprezentante ale Albei în turul al treilea al Cupei României au parte de dueluri de foc cu divizionare secunde, miercuri, 14 august, la ora 17.30. Pe „Cetate”, CSM […]