Liga a IV-a, Olimpia Aiud – Viitorul Vama Seacă 2-2 (1-1) | Meci spectaculos pe „Aiudelul”, oaspeții au smuls un punct în prelungiri

Meci spectaculos și în același timp dramatic între vecinele de clasament. “Olimpicii” rămân neînvinși în retur, cu a treia remiză la rând, dar au pierdut două puncte mari în prelungiri, fiind egalați în minutul 90+4, la autogolul lui I. Sas, într-un moment când evoluau în inferioritate.

O derulare interesantă a ostilităților, de la 0-1, la 2-2 și această egalitate parafată în ultimele secvențe.

Marcatori: R. Mihălțan (35, penalty), Bodogae (61), respectiv Iosza (7), I. Sas (90+4, autogol) *În minutul 90+1, R. Nagy (Olimpia) a fost eliminat.

CSM Unirea Alba Iulia – CSC Șelimbăr și CSU Alba Iulia – Unirea Ungheni, în Cupa României | În 14 august, dueluri cu divizionare secunde

CSM Unirea Alba Iulia – CSC Șelimbăr și CSU Alba Iulia – Unirea Ungheni, în Cupa României | În 14 august, dueluri cu divizionare secunde Cele două reprezentante ale Albei în turul al treilea al Cupei României au parte de dueluri de foc cu divizionare secunde, miercuri, 14 august, la ora 17.30. Pe „Cetate”, CSM […]