FOTO: Volei Alba Blaj – Dinamo 3-0 | Campioana a câştigat lejer disputa din Sala „Timotei Cipariu”
Volei Alba Blaj a câștigat fără emoții în Sala „Timotei Cipariu” disputa cu Dinamo Bucureşti, scor 3-0 (25-14, 25-8, 25-16) și are 6 victorii din şapte jocuri în Divizia A1.
Un meci fără istoric, o victorie concludentă a trupei lui Darko Zakoc, în efectivul căreia a debutat și Andreea Tamaș, care mâine își va aniversa ziua de naștere.
Jocul a fost o simplă formalitate, durând puțin peste o oră de joc, Ramona Rus fiind printre titularele grupării din „Mica Romă”, setul al doilea a fost o veritabilă umilință pentru vizitatoare
Volei Alba Blaj: Petya Barakova – Ramona Rus, Adina Salaoru, Mariana Aquino, Slavina Koleva, Nneka Oniejekwe – Marina Vujovic (libero); au mai jucat Lena Moellers, Jennifer Alvarez, Andreea Tămaș.
În consecinţă, fetele lui Darko Zakoc vor disputa în Sala „Timotei Cipariu”, în faţa propriilor suporteri, cinci partide consecutive, în Cupa României şi Divizia A1, în următoarele două săptămâni, în perioada 25 noiembrie – 9 decembrie. Deci se poate concluziona că în următoarea perioadă, la Blaj voleiul „se mănâncă pe pâine”.
Dar iată în continuare cum arată ţintarul celor 5 jocuri, în ordine cronologică: *sâmbătă, 25 noiembrie, Dinamo (ora 18.00), etapa a 7-a; *marţi, 28 noiembrie, CSU Medicina Tg. Mureş (ora 18.00), sferturile Cupei României; *miercuri, 29 noiembrie, CSU Medicina Tg. Mureş (ora 16.00), sferturile Cupei României; *sâmbătă, 2 decembrie, Ştiinţa Bacău (ora 15.30), etapa a 8-a; *sâmbătă, 9 decembrie, Agroland Timişoara (ora 18.00), s-a inversat ordinea iniţială a jocurilor, etapa a 9-a (ultima a turului).
Foto: Nicu GOGA
[nggallery id=4910]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
FOTO: Corvinul Hunedoara, calificare istorică în Europa League! În turul doi preliminar, duel cu NK Rijeka
Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea al Europa League, după manșa secundă a duelului cu Paksi FC (Ungaria), o calificare istorică pentru „corbii albaștri”. Gruparea de lângă furnale intră in istoria fotbalului românesc fiind prima echipă din eșalonul secund care reușește o calificare în competițiile continentale! Iar în turul următor pe hunedoreni îi […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
-
Opinii - Comentariiacum o oră
Tradiţia fascinantă a Târgului de fete de pe Muntele Găina. Cum erau vândute fetele de măritat în secolul XIX în comunităţile din Munţii Apuseni