CS Ocna Mureș – CS Florești (juniori A1) 5-0 (2-0) | Amicale pe bandă rulantă pentru Soda

Dacă ieri, CS Ocna Mureș a remizat cu Mureșul Luduș într-o partidă de verificare, scor 2-2 (1-0), astăzi, o nouă întâlnire amicală pentru formația condusă de Ionuț Pereat și Ovidiu Maier, cu junorii A1 de la CS Florești, câștigată cu scorul de 5-0 (2-0).

Golurile gazdelor au fost marcate de Cociș (22), V. Rațiu (39, penalty, după un henț și 65, tot din penalty), Csegoldi (68), B. Olar (71).

Pentru gazde au evoluat următorii: Decean – Piroșca, Csegoldi, V. Ratiu, Bălțat, B. Nemeș, Moise, Miclea, Cotoară, Dandoș, Cociș. Rezerve: Țiboc, A. Gabor, T. Cristea, Căt. Ivașcu, Vaidasigan, Olar, Pereat. Antrenori: Ionut Pereat și Ovidiu Maier, președinte: Sorin Corpodean. Au arbitrat: Căpîlnean Adrian – central, Suciu Alin, Costin Radu.

În primul unsprezece al gazdelor s-au regăsit juniorii Decean, Piroșca, Bălțat, Moise, S. Miclea și Cociș.

CS Ocna Mureș a mai jucat în această iarnă cu Arieșul Mihai Viteazu (0-4 și 1-0) și Mureșul Luduș (2-2).

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]