”A crescut taxa la parcarea din centrul municipiului Alba Iulia?” Un șofer a plătit trei lei pentru 38 de minute – ȘTIREA TA
Un șofer din Alba Iulia a fost nevoit să plătească suplimentar, miercuri, după și-a parcat mașina 38 de minute în parcarea din centrul municipiului Alba Iulia, de pe strada Tudor Vladimirescu.
Acesta a fost, la început, ușor confuz, întrebându-se, ”s-a mărit taxa?”, iar apoi s-a revoltat. ”E băgare de mână. Parcarea e mai tot timpul goală și aveam loc să-mi las mașina și în spatele blocului, unde e gratis :). Am parcat aici și am plătit din simț civic și corectitudine, dar data viitoare știu unde parchez. Vă pup”, ne-a scris acesta.
Tariful la parcarea din centru a rămas, în fapt, neschimbat, un lei pentru 30 de minute între orele 8.00 – 17.00 și un lei pentru o oră, în intervalul orar 17.00 – 8.00.
Reprezentanții Primăriei Alba Iulia au spus că în acest caz șoferul ar trebui să facă o reclamație la serviciul administrarea domeniului public, care administrează și parcarea cu plată din centru, iar diferența de bani se va returna.
”Aceea e o mașinărie care se poate defecta”, arată Primăria Alba Iulia.
––––––––––––––––––––––––––––––––
Dacă vrei să ne semnalezi un eveniment, dacă ai văzut ceva neobișnuit, dacă vrei să pui o întrebare unei instituții publice sau unui politician, dacă ai filmat sau fotografiat ceva interesant, trimite-ne un mesaj pe adresa [email protected], iar reporterii noștri vor lua legătura cu tine.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea Ta
VIDEO ȘTIREA TA | Alba fierbe sub codul roșu de CANICULA, la Alba Iulia risipa de apă e în floare: Pistele de biciclete, ”răcorite” de țâșnitorile pentru udarea gazonului
Alba fierbe sub codul roșu de CANICULA, la Alba Iulia risipa de apă e în floare: Pistele de biciclete, ”răcorite” de țâșnitorile pentru udarea gazonului În timp ce mai multe localități din Alba sunt de zile bune fără apă potabilă după raționalizarea consumului de către operatorul APA CTTA Alba, la Alba Iulia continuă risipa. Citește […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
-
Opinii - Comentariiacum 2 ore
Tradiţia fascinantă a Târgului de fete de pe Muntele Găina. Cum erau vândute fetele de măritat în secolul XIX în comunităţile din Munţii Apuseni