Liga a IV-a, ultima etapă a turului, Olimpia Aiud – ASC Pianu 2-1 (1-0) | Uriașă surpriză, antrenorul Remus Țălnar a marcat direct din corner!
Uriașă surpriză pe „Aiudelul”, în ultima etapă ale turului Ligii a IV-a, Olimpia Aiud – ASC Pianu 2-1 (1-0). Golurile au fost marcate de A. Bălan (9) și antrenorul R. Țălnar (60) – direct din corner. În minutul 90+5, Al. Sîrbu a redus din handicap, dar era prea târziu
Pienarii au aflat gustul amar al eșecului, după 8 partide și scorul campionatului realizat etapa trecută cu Euro Șpring, ratând șansa să stea în coasta liderului.
REZULTATE:
Euro Şpring – Gaz Metan Valea Lungă 5-2 (3-1), pentru gazde au marcat Tecoanță (29, 31, 72, penalty), Halmagy (33) și Risti (81), respectiv Vekony (13), I. Voicu (62).
La lovitura de pedeapsă a fost eliminat portarul Trif, iar oaspeții au rămas în infrioritate până la final întrucât nu aveau nicio rezervă!
Cuprirom Abrud – Dalia Sport Daia Română 0-1 (0-1): Cătălina (40)
CS Ocna Mureş – Inter Ciugud 2-0 (2-0): Cociș (12, 13).
Că Viitorul Sântimbru va ierna în premieră în fotoliul pluşat al liderului la mijlocul turului este deja o certitudine. Mai rămâne de aflat numele celorlalte două formaţii ce vor urca pe podium, după ultima rundă a turului, necunoscutele lămurindu-se la Aiud, Blaj şi Teiuş (se bat ASC Pianu, Şurianu Sebeş şi Mureşul Vinţu, toate cu jocuri externe).
Program: *duminică, 29 noiembrie, ora 11.00: Rapid CFR Teiuş – Mureşul Vinţu, CIL Blaj – Şurianu Sebeş; ora 14.00: Viitorul Sântimbru – Energia Săsciori, Viitorul Spicul Daia Română – AFC Unirea 1924 Alba Iulia.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
FOTO: Corvinul Hunedoara, calificare istorică în Europa League! În turul doi preliminar, duel cu NK Rijeka
Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea al Europa League, după manșa secundă a duelului cu Paksi FC (Ungaria), o calificare istorică pentru „corbii albaștri”. Gruparea de lângă furnale intră in istoria fotbalului românesc fiind prima echipă din eșalonul secund care reușește o calificare în competițiile continentale! Iar în turul următor pe hunedoreni îi […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României