FOTO: Party ”monstruos”, de Halloween, la Alba Mall. Cum s-au distrat vrăjitoarele și super-eroii la petrecere și care a fost cel mai frumos costum și dovleac sculptat
Centrul comercial Alba Mall s-a transformat, sâmbătă seara, în ”tărâmul fermecat”. Zâne, prințese, pirați, super-eroi, fantome, monstruleți și vrăjitoare și-au dat întâlnire în piațeta centrală, unde au petrecut împreună la cea mai ”înspăimântătoare” sărbătoare din an, Halloween-ul. În cadrul petrecerii, au fost alese cele mai frumoase costume și cei mai interesanți bostani sculptați.
De Halloween, distracția a fost cuvântul de ordine la Alba Mall. Un party ”monstruos”, cu costume ”de speriat” și dovleci sculptați , s-a desfășurat în centrul complexului.
Într-o atmosferă plină de culoare și veselie, cei mici au avut ocazia să-și prezinte, pe scenă, costumele pe care au ales să le poarte la ”Mallween Party”.
La finalul petrecerii, cele mai frumoși bostani și cele mai reușite costume au fost premiate de către organizatori cu vouchere valorice pe baza cărora câștigătorii își pot face cumpărături din mall.
Cel mai original costum, în acest an, a fost desemnat cel de vrăjitoare, al unei fetițe de 5 ani, Antonia Opriță, iar cel mai frumos bostan sculptat al unui băiat de 10 ani.
Andrei Bogdan, din Micești, este cel care a dat dovadă de creativitate şi imaginaţie, reuşind să îi convingă pe organizatori că a venit de acasă cu cel mai original bostan. Cei doi au primit câte un voucher în valoare de 250 de lei, iar locurile II și III, 200, respectiv 150 de lei. De asemenea, majoritatea copiilor au primit diplome de participare.
[nggallery id=1211]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
VINERI | Întâlnirea sașilor din Transilvania la Pianu de Jos: Momente artistice cu fanfara din Fetrești și Bistrița, slujbă religioasă, dansuri populare și mâncare tradițională
VINERI | Întâlnirea sașilor din Transilvania la Pianu de Jos: Momente artistice cu fanfara din Fetrești și Bistrița, slujbă religioasă, dansuri populare și mâncare tradițională Vineri, 9 august 2024, sașii din Transilvania sunt invitați să participe la un eveniment plin de tradiții, alături de fanfara din Petrești și Bistrița, la Pianu de Jos. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 24 de ore
Schimbarea la Față – obiceiuri, traditii și superstiții. De ce e bine să priveşti CERUL în ziua de OBREJENIE şi ce înseamnă dacă vezi BERZE
-
Sportacum 5 zile
În Cupa României, turul secund, în 7 august, Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia | CSM Unirea Alba Iulia, meci cu CSM Deva
-
Sportacum 3 zile
Partidă de verificare, Retezatul Hațeg – Metalurgistul Cugir 1-6 (1-4) | Set pentru divizionara terță
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
4 august 1919, armata română intră în centrul Budapestei, pentru a înlătura regimul bolşevic a lui Bela Kun. Soldaţii români au pus opinca pe Parlamentul din Budapesta
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
3 august 1601: Bătălia de la Guruslău. Trupele lui Mihai Viteazul obțin victoria împotriva celor conduse de Sigismund Báthory
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
2 august: Ziua Europeană de Comemorare a Holocaustului Împotriva Romilor