În Liga a 3-a, o nouă ruşine! CS Zlatna – Unirea Floreşti 0-1 (0-0)

Nici în penultima reprezentaţie internă, CS Zlatna nu a izbutit astăzi să câştige ajungând la al 7-lea meci consecutiv fără victorie şi al 4-lea eşec la rând. Ba mai mult, aurarii au pierdut întâlnirea din etapa a 13-a, cu Unirea Floreşti, scor 0-1 (0-0), unicul gol fiind înscris în minutul 90 de Kopandy. Trupa lui Dorel Mureşan este astfel condamnată la o nouă retrogradare, clasându-se pe penultima poziţie cu numai 6 puncte şi minus 15 în clasamentul adevărului, antrenorul clujean fiind în pragul despărţirii de echipa de pe Ampoi.

Aurarii, aflaţi într-o serie neagră, o dezamăgire continuă, au mizat în acest joc al Seriei a 6-a din Liga a 3-a pe următoarea formulă: Budai – Sucală, Al. Man, I. Marian, Mânecan – Arsene, Farcaş (86, Borcea), Kiraly, R. Anca
(55, Andrea) – Ungureanu (55, P. Brie), M. Rusu; rezerve Cocârcă – Cecălăcean, R. Brie (numai 17 jucători, nu s-au mai prezentat întrucât s-au angajat). (H.D.M.)

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]