Europa Alba Iulia a câştigat derby-ul cu Unirea Alba Iulia la juniori D
Derby-ul etapei a treia a Campionatului Juniorilor D, între echipele conduse de foştii atacanţii unirişti Andrei Zăgrean şi Neluţu Popa a fost câştigat de Europa Alba Iulia, ce s-a impus cu un scor categoric împotriva Unirii Alba Iulia.
Rezultatele rundei a treia a Campionatului Juniorilor D, competiţie organizată de AJF Alba au fost următoarele: Unirea Alba Iulia – Europa Alba Iulia 0-4 (0-1), Viitorul Aiud – Kinder Alba Iulia 3-0, CSŞ Blaj – Metalurgistul Cugir 4-1, Unirea Juniors – Rival Alba Iulia 1-0, Olimpia Aiud – Viitorul Abrud 0-0, LPS Sebeş a stat.
În clasament: 1. Europa 9 (16-1), 2. Unirea Alba Iulia 6 (7-6), 3. Viitorul Aiud 5 (5-2), 4. Unirea Juniors 4 (2-1), 5. Olimpia Aiud 4 (6-7), 6. Viitorul Abrud 4 (2-4), 7. Metalurgistul Cugir 3 (4-4), 8. LPS Sebeş 3 (3-3), 9. CSŞ Blaj 3 (5-8), 10. Rival Alba Iulia 1 (2-6), 11. Kinder Alba Iulia 0 (1-11)
Etapa viitoare (sâmbătă, 11 octombrie, ora 16.00): Europa Alba Iulia – Viitorul Aiud (ora 11.00), Viitorul Abrud – Unirea Alba Iulia, Metalurgistul Cugir – Olimpia Aiud, Kinder Alba Iulia – Unirea Juniors Alba Iulia, LPS Sebeş – CSŞ Blaj, Rival Alba Iulia stă.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
FOTO: Corvinul Hunedoara, calificare istorică în Europa League! În turul doi preliminar, duel cu NK Rijeka
Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea al Europa League, după manșa secundă a duelului cu Paksi FC (Ungaria), o calificare istorică pentru „corbii albaștri”. Gruparea de lângă furnale intră in istoria fotbalului românesc fiind prima echipă din eșalonul secund care reușește o calificare în competițiile continentale! Iar în turul următor pe hunedoreni îi […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 22 de ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României