Metalurgistul Cugir a testat o serie de jucători, au rămas Homei, Medeșan, Vajda, Kilin și Condrea
Antrenorul Dan Mănăilă a reținut 5 jucători în efectivul divizionarei terțe Metalurgistul Cugir, după prima săptămână de pregătire. Este vorba de Vajda (mijlocaș, FC Hunedoara), Cr. Kilin (Atletico Arad), Condrea (fundaș, CS Oșorhei), Homei (fundaș, FC Hunedoara) și Medeșan (fundaș, Viitorul Constanța).
*S-a renunțat la Frențiu, Ionescu, Lorincz și Schiau
Frenţiu (Performanţa Alba Iulia), dăianul Mihai Schiau (ACS Poli Timişoara), Lorincz (FC Hunedoara) și Ionescu (Arieșul Turda) sunt jucătorii la care s-a renunțat. „Căutăm în continuare fundași centrali, este un compartiment care ne preocupă”, a explicat antrenorul Dan Mănăilă.
*De luni, Bold și I. Apostol
De luni, sub comanda lui Mănăilă se vor afla jucători ce au cochetat şi cu prima ligă şi au evoluat la Săgeata Năvodari (alături de „veteranul” Lucian Itu, totodată şi antrenor secund), respectiv fundaşul Bold (25 ani, FCM Tg. Mureş) şi mijlocaşul Val. Apostol (29 ani, ultima dată la Farul Constanţa). „Știu că șefii clubului negociază cu cei doi jucători, aștept să se concretizeze”, a mai spus Mănăilă. Deocamdată au semnat cu Metalurgistul portarul Vlad Ignat (Dinamo II) și mijlocașul Necșulescu (CS Ineu)
*Amicale cu FCM Tg. Mureș și ACS Poli Timișoara
Marți în deplasare cu FCM Tg. Mureș, nou-promovata în Liga 1 și apoi la finele săptămânii acasă cu ACS Poli Timișoara sunt primele două teste ale Metalurgistului sub comanda noului antrenor, Dan Mănăilă.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României