Cupa Inter Ciugud-Cuprirom Abrud29Optimile Cupei României, faza judeţeană, ediţia 2014-2015, rezultatele jocurilor fiind următoarele:

Naţional Rădeşti – CS Ocna Mureş 1-0 (0-0): Ferencz (12).

*Viitorul Tărtăria – Arena Alba Iulia 0-3 (la „masa verde”).

„Am cerut amânarea pentru săptămâna viitoare, dar Arena nu a fost de acord. Am făcut cererea marţi dimineaţa, AJF Alba a fost de acord cu data de 2 aprilie, dar apoi totul a căzut”, a declarat Petru Muntean, preşedintele Viitorului Tărtăria.

*Inter Ciugud – Cuprirom Abrud  2-1 (0-1): Andreica (50), Gherman (55) / Bercea (27)

*Metalul Aiud – Dalia Sport Daia Română 1-5 (1-4): Florea (39)/ Deaconu (16), Bişboacă (20), Jurcă (21, 53), Oancea (25).

*CIL Blaj – Performanţa Alba Iulia 0-1 (0-0): Năcreală (68).

*Partizanii Sînmiclăuş – Olimpia Aiud 0-1 (0-1): R. Andone (36, penalty) Nagy (Olimpia Aiud) eliminat în minutul 70, Bodo (Sînmiclăuş) a văzut şi el cartonaşul roşu în minutul 87.

*Energia Săsciori – Viitorul Sântimbru 1-3 (1-1) Cioroga (10) / Samoilă (30), E. Hălăle (50), Nagy (85). Drăghici (Sântimbru) a ratat un penalty în minutul 70.

Echipele cu roşu s-au calificat mai departe.