PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Final de tur Liga a IV-a: una caldă,alta rece pentru Aiud, Metalul a pierdut cu Cuprirom, Olimpia a învins la Săsciori

AUR - Alegeri Locale 2024

Ultima etapă a turului Ligii a IV-a a debutat cu două partide, la Aiud şi la Săsciori, în care oaspeţii au fost la putere, cu comportări diametral opuse ale combatantelor din Aiud, Olimpia a câştigat la Energia, iar Metalul a fost învinsă pe propriul teren de Cuprirom, triplă semnată de golgheterul Romică David

Cortina se va trage în acest weekend peste fotbalul mic din Alba, în primele jocuri ale rundei a 13-a, consemnându-se rezultatele: *Metalul Aiud – Cuprirom Abrud 1-3 (0-1): R. Andone (80), respectiv R. David (17, 83, 90+1), atacant ce a ajuns la cota 20. A fost al 5-lea eşec la rând pentru echipa lui Radu Andone

Moţii sunt pe locul al 3-lea, cu 23 de puncte (30-16), iar aiudenii se clasează pe locul 7, cu 14 puncte (13-19).

Victor Negrescu - Alegeri Europarlamentare - 2024

Text şi foto Aiud, Adrian TOMA

[nggallery id=783]

*Energia Săsciori – Olimpia Aiud 0-3 (0-1): Felindean (18, 90), Val. Drăgan (54). Vizitatorii au evoluat în inferioritate în actul secund, când a fost eliminat R. Nagy, iar Energia nu şi-a revenit după acel 1-8 încasat la Abrud. Olimpia a acumulat 13 puncte (12-22) fiind pe locul 9, iar Energia este penultima cu 8 puncte (14-31) – cea mai slabă defensivă.

Tot astăzi se mai dispută, de la ora 14.30, partidele Performanţa Alba Iulia – Viitorul Sântimbru, Dalia Sport Daia Română – Mureşul Vinţu de Jos şi Arena Alba Iulia – Inter Ciugud.

În devans, CS Ocna Mureş – Rapid CFR Teiuş 1-1, iar liderul Industria Galda de Jos – stă

Liga 4, etapa a 29-a: Viitorul Sântimbru și-a adjudecat locul secund! Liderul CIL Blaj, un nou „set”, Energia Săsciori, eșec prin autogolul antrenorului, remiză la Unirea

Liga 4, etapa a 29-a: Viitorul Sântimbru și-a adjudecat locul secund! Liderul CIL Blaj, un nou „set”, Energia Săsciori, eșec prin autogolul antrenorului. Remiză în duelul orgoliilor la Unirea *Adu Academy Șona – CIL Blaj 3-6 (3-5) Liderul, o nouă victorie cu un set de tenis, într-un meci spectaculos (2-0, 2-3, 3-3) până la pauză. […]