Se întâmplă tot la Daia, în Liga a IV-a: conflict între coechipieri de la Olimpia Aiud şi poliţia solicitată prin apel la 112!
Conform martorilor oculari, la finele partidei din Liga a IV-a, dintre Dalia Sport Daia Română şi Olimpia Aiud, între doi fotbalişti aiudeni, Emil Bucur şi Bogdan Bucur, coechipieri, a izbucnit un scandal, terminat prin intervenţia poliţiei, duminică, 27 octombrie. Probabil supăraţi din pricina scorului aspru, 0-6 (0-2), meci contând pentru etapa a 9-a şi profitând probabil de absenţa antrenorului principal Mircea Dumitru, plecat cu probleme personale în Ungaria, doi dintre fotbaliştii vizitatori Emil (30 ani) şi Bogdan Bucur (24 ani) au avut un conflict verbal dar şi fizic. Primul, mai în vârstă fiind l-a pălmuit pe coechipier său, care pentru a rezolva chestiunea în cauză a apelat la numărul unic de urgenţă „112” şi după apariţia poliţiei, „veteranul” Emil Bucur s-a ales cu un avertisment din partea poliţiştilor!
„Incidentul relatat a avut loc, este o situatie pe care o regretam cu toti, iar cei doi jucatori au fost penalizati de catre conducerea clubului (pecuniar), iar la primul act de indisciplina vor fi exclusi din lot„, este mesajul transmis de Ioan Demeter, oficialul Olimpiei, prin intremediul facebook-ului.
*Acum două runde, arbitrul R. Nagy a „comis-o” tot la… Daia
Arbitrul de centru Vladimir Andrei Nagy (Turda) a greşit flagrant, în urmă cu două săptămâni, mai precis în 13 octombrie, la partida dintre Dalia Sport Daia Română şi Arena Alba Iulia, contând pentru etapa a 7-a a Ligii a IV-a, scor 0-1, când a uitat să-l elimine în actul secund pe Dendiu (Arena) deşi îi arătase două cartonaşe galbene!!! Din cauza acestei erori, arbitrul respectiv a apărut în faţa Comisiei de Disciplină din cadrul Comisiei Judeţene a Arbitrilor Alba. Astfel, Vladimir Nagy (Turda), Alin Popa (Sântimbru), Alexandru Petra (Sebeş), rezerva Valentin Chiţanu (Alba Iulia) şi observatorul Dorin Danciu (Alba Iulia) au fost “suspendaţi” pentru minimim 3 etape de la jocurile organizate de AJF Alba, însă centralul Vladimir Nagy poate arbitra la nivelul Ligii a 3-a, dacă este delegat de Comisia Centrală a Arbitrilor.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
Zlătneanul Andrei Mărginean, în Liga 1, la Dinamo Mijlocașul central Andrei Mărginean (23 de ani), originar din Zlatna este noul fotbalist al prim-divizionarei Dinamo București. Andrei Mărginean aparține de clubul italian Sassuolo și va juca în sezonul 2024-2025 pentru Dinamo. Potrivit gsp.ro, „câinii” au si o opțiune de transfer definitiv. Aceasta poate ajunge la un […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
-
Opinii - Comentariiacum 3 ore
Tradiţia fascinantă a Târgului de fete de pe Muntele Găina. Cum erau vândute fetele de măritat în secolul XIX în comunităţile din Munţii Apuseni