HCM 2 Baia Mare – HC Alba Sebes 35-33. Înfrângere în ultimul meci din acest sezon
Handbal Club Municipal 2 Baia Mare a învins HC Alba Sebeş în ultimul meci din acest sezon din cadrul Diviziei A, Seria B la Handbal Feminin. Meciul jucat în deplasare de echipa din Sebeş s-a terminat cu scorul 35-33 după ce la pauză echipa gazdă avea doar un punct avantaj (14-13). Preşedintele echipei, Virgil Costea a pus eşecul pe seama greşelilor mari de arbitraj.
„A fost un meci bun şi disputat până în ultima secundă. Pe fondul unor fluctuaţii de arbitraj Baia Mare a luat-o înainte. Când arbitrajul a fost corect am reuşit să ajungem din urmă echipa adversă, a fost greu de câştigat meciul cu un asemenea arbitraj. Am fost la egalitate, am avut un sfârşit de meci foarte bun şi disputat în care am alergat şi marcat mult. Au fost mai puţine ratări în a doua repriză dar cum ne-am apropiat ne-au oprit arbitri” a declarat imediat după terminarea partidei, preşedintele echipei HC Alba Sebeş, Virgil Costea.
Pentru HC Alba Sebeş au jucat: Comşa Larisa, Mormeci Lenuţa (portari), Ciolan Ana 11, Hoha Paula – 6, Bidaşcu Oana -5, Predoi Mădălina – 3, Neag Simina – 2, Bogdan Bianca – 2, Chirilă Paula – 2, Pojar Ioana – 1, portar, Oncu Alexandra – 1.
Acesta a fost ultimul pentru HC Alba Sebeş din actuala stagiune. Va urma încă o săptămână de antrenament după care se va face o analiză campionatului pentru echipa clasată pe locul 6.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Actualitate
24 iulie | COD GALBEN și PORTOCALIU de FURTUNĂ, în Alba și alte județe din țară: Vijelii, grindină, averse torențiale
24 iulie | COD GALBEN și PORTOCALIU de FURTUNĂ, în Alba și alte județe din țară: Vijelii, grindină, averse torențiale ANM a emis miercuri, 24 iulie 2024, o avertizare de cod galben și portocaliu de furtună, în Alba și alte județe din țară. COD GALBEN Interval de valabilitate: 24 iulie, ora 10 – 25 iulie, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Cine a fost Sfântul Ilie, cel care aduce ploaia și umblă pe cer într-un car de foc. Tradiții și obiceiuri de 20 iulie