În meci de verificare, FC Braşov – Performanţa Ighiu 1-1 (1-1) | Echipa condusă de Mihai Manea, egal cu pretendenta la promovarea în elită

În căutări, Performanţa Ighiu a reuşit o remiză importantă cu FC Braşov, în partida de verificare disputată la Vulcan, scor 1-1 (1-1), ambele goluri fiind înscrise în prima repriză.

Marcatori Ichim (31) pentru FC Braşov, după centrarea lui Goge, egalitatea fiind restabilită de Potopea (44), la un corner excutat de Coltor, la ambele goluri consemnându-se erori ale portarilor Zăvoi şi Fl. Iacob. Este al treilea joc de verificare disputat de formaţia ighiană în stagiul centralizat de la Codlea, cantonamentul urmând să se încheie mâine.

În duelul antrenorilor albaiulieni Cornel Ţălnar şi Mihai Manea, divizionara terţă a reuşit să ţină piept unei pretendente la promovarea în Liga 1, acest amical „de lux” fiind un test elocvent pentru acest moment al pregătirii Performanţei Ighiu. În distribuţia Performanţei au debutat trei nou-veniţi de la FC Hermannstadt, Zăvoi, A. Mărginean şi Tineiu, primii doi fiind titulari împotriva unei formaţii ce a avut în primul unsprezece nume importante precum R. Surdu sau Grigorie, după pauză intrând Poverlovici şi Sburlea, dar şi o serie de jucători aflaţi în probe.

Marcatori Ichim (31) pentru FC Braşov, după centrarea lui Goge, egalitatea fiind restabilită de Potopea (44), la un corner excutat de Coltor.

Terenul acoperit de zăpadă, la Vulcan, a fost un impediment serios pentru combatante, însă ocaziile nu au lipsit de la cele două buturi, la reluare fiind numeroase înlocuiri în ambele distribuţii

Pentru Performanţa au evoluat: Zăvoi – Iclănzan, Potopea, I. Grozav, Ad. Mărginean – Oniche, Trifa – Fetiţa, Circov, Coltor – Seiwerth; au mai intrat Opriţa, Buda, Cl. Oara, Tineiu, D. Mărginean, M. Cristea, Cr. Păcurar; absenţi  Dr. Pop, S. Turuş.

FC Brasov (repriza I): Fl. Iacob (30 Căucă) – Băjan, Ichim, Şerban, Stan – Vagner, P. Iacob, I. Popa, Goge – Grigorie – Surdu
FC Braşov (repriza II): Căucă (60 Mutu) – Cristil, Petullo, Ciobanu (67 Adams Barry), Vl. Munteanu – Manole, Poverlovici, Tripsa, Răchişan – Taider – Sburlea

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]