ASCO Filiasi - Performanta Ighiu 4Performanţa Ighiu a terminat primul sezon petrecut în Liga a 3-a cu o victorie la Filiaşi, gol marcat de S. Szekely (în minutul 73). Experimentatul atacant a reluat cu capul centrarea lui Ov. Turuş şi a parafat un succes care asigură trupei lui Adorian Himcinschi poziţia secundă la finele campionatului.

În minutul 85, oltenii au rămas în inferitoritate numerică, fiind eliminat Orbeanu.

*Himcinschi: „Suntem echipa cea mai bine clasată din Alba. Am intrat în istoria Ighiului”

Mă bucur că am terminat cu o victorie şi am încheiat campionatul pe locul doi. La finele unui sezon foarte bun, suntem echipa cea mai bine clasată din Alba. Am intrat în istoria Ighiului, iar viitorul vreau să ne găsească într-o continuă evoluţie, iar acest loc foarte bun să însemne pe viitor un argument pentru noi provocări. Performanţa la Performanţa Ighiu nu se opreşte aici. Vreau pe această cale să mulţumesc jucătorilor, staff-ului tehnic şi administrativ, conducerii clubului, domnului primar Traian Rusu, oamenilor de afaceri din judeţ care au crezut în noi şi ne-au susţinut în acest campionat, dar şi suporterilor care ne-au fost aproape„, a precitad Adorian Himcinschi.

O clasare meritorie pentru debutanta în eşalonul terţ, care încheie astfel stagiunea  prin trei puncte externe, ultima rundă Performanţa stând.

Au evoluat formaţiile: *ASCO Filiaşi: Lascu – Orban, Lupu, Istudor, Neacşu – Obeanu – Moraru (81, Pîrvuică), Stoichiţoiu (50, Georgescu), Duriţă, Petcu (62, Cipoieru) – Tănase (85, Fruntelată); rezerve Iovănescu,Pais, Cipoieru.

*Performanţa: R. Bodea – I. Bărculeţ, Ov. Turuş, Cornea, Circov, Oniche (74, R. David), R. Moga (64, Oara), Fetiţa, Weiner (62, Ghiunghiuş), S. Szekely, S. Turuş; rezerve Baba.

Sursa foto: sportul doljean

[nggallery id=2153]

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]