Alba Golf Challenge 27Jucători dintre cei mai buni din lumea golfului românesc, alături de profesionişti de peste hotare ai acestui sport au participat la cea de-a zecea ediţie „Alba Golf Challenge”. Turneul a avut loc în acest weekend pe terenul clubului de golf „Paul Tomiţa” din Pianu de Jos. Sportivul din Sebeş,  Laurenţiu Coman este câştigătorul marelui trofeu pentru a şasea oară consecutiv.

Turneul „Alba Golf Challege”, organizat de Consiliul Judeţean Alba şi aflat pe lista Federaţiei Române de Golf, a ajuns la cea de-a zecea ediţie, bucurându-se an de an de o participare importantă. În acest an, la start s-au aliniat 32 de participanţi români şi străini, din cei 46 înscrişi, iar competiţia a fost foarte strânsă.

Iată, mai jos, clasamentul câştigătorilor:

Trofeul Alba Golf Challenge 2014: Laurenţiu Coman (81 PCT.)

Categoria Juniori (cu vârste de până la 16 ani), HCP 0-36, sistem de joc stableford:

Campion Antonio Pop  (17 pct.)

Vicecampion  Andrei  Barbu (11 pct.)

Categoria Lady, HCP 0-36, sistem de joc stableford:

Campioană Mihaela Pal (35 pct.)

Vicecampioană Anca Codrin (34 pct.)

Categoria Seniori (cu vârste de peste 55 de ani), HCP 0-36, sistem de joc stableford:

Campion Radu Codrin (38 pct.)

Vicecampion Ioan Pocan (37 pct.)

Categoria III Domni, HCP 24, 1-36, sistem de joc stableford:

Campion Dan Danci (39 pct.)

Vicecampion Jonathan Diamantino (38 pct.)

[nggallery id=1628]

CSO Voluntari este noua campioană a României la volei feminin, titlu adjudecat în „Alba Blaj” Arena, după a 3-a victorie din tot atâtea dueluri în finala Diviziei A1. Dezamăgire pentru „mândria Albei”, care nu a reușit să oprească sărbătoarea formației din Voluntari, care a cucerit laurii în mimimum de partide. Nu a fost nici măcar […]