Bomba în Liga a IV-a: liderul Viitorul Sântimbru, stopat de CIL Blaj | Eșec în „Mica Romă” pentru echipa condusă de Dan Comșa

Bomba campionatului Liga a IV-a a fost furnizată de CIL Blaj, care a învDan Comsa Viitorul Santimbru 5ins cu 1-0 (0-0), liderul Viitorul Sântimbru care avea 6 victorii consecutive.

CIL Blaj este echipa care nu câștigase niciun punct pe teren propriu în acest sezon.

*Marcator: Țene (61) *În minutul 75, Duroi (CIL) și min. 90, Coltor (Viitorul Sântimbru) au fost eliminați.

Surpriza campionatului în “Mica Romă”! O echipă care nu a luat niciun punct pe teren propriu în acest sezon, CIL Blaj a izbutit o victorie extraordinară, stropând liderul ce avea 6 victorii la rând.

Gaz Metan Valea Lungă – Cuprirom Abrud 1-0 (0-0)

*Marcator: V. Pușcă (90+3).

Energia Săsciori – Olimpia Aiud 1-2 (0-1)

*Marcatori: I. Avram (90)/ Felindean (15), Cr. Oniga (61).

Gazdele au un nou antrenor principal, pe mijlocașul Gheorghe Medrea. Săsciorenii au înscris iar, după 7 etape sterile, răstimp în care au luat un singur punct. Olimpia a câștigat din nou, punând capăt unei serii negre de 7 întâlniri (cu 5 înfrângeri la rând).

ora 14.30: Dalia Sport Daia Română – CS Ocna Mureş, Şurianu Sebeş – Rapid CFR Teiuş, Inter Ciugud – Euro Şpring

În Vinerea Mare, CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – victorii nete! Metalurgistul Cugir – succes după un meci nebun, Industria Galda – un nou eșec!

În Vinerea Mare, succese concludente pentru CSU Alba Iulia (în play-off) și CSM Unirea Alba Iulia (în play-out), în jocurile din eșalonul terț. Metalurgistul Cugir se impune la Reghin, după un nou meci nebun, scor 3-2 (după ce a condus cu 2-0 și a fost egalată în 3 minute), iar „lanterna roșie” Industria Galda a […]