Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Vineri
l13.00: Fotbal, Cupa Lion City Singapore, JUVENTUS – SINGAPORE U16; 15.45, FLAMENGO – SINGAPORE U15, semifinale, la Eurosport 2.
l14.00: Tenis, turneul de la Wimbledon, ziua a 5-a, la Digi Sport 2.
l16.30: Baschet feminin, EuroBasket, SPANIA – LETONIA, la Sport 1.
l18.00: Fotbal, „U” CLUJ – TREPCA, meci amical, la Digi Sport 1.
l21.00: Volei feminin, CEHIA – ISRAEL, la Digi Sport 1.
l23.00: Fotbal, CM Under 17, JAPONIA – ARGENTINA, la Eurosport; 23.00, JAMAICA – FRANŢA, la Eurosport 2.
Sâmbătă
l9.40 şi 13.00: Motociclism, Moto GP la Assen, la Digi Sport 1.
l12.00: Automobilism, MP al Europei, calificări, la Digi Sport 1.
l14.00: Tenis, turneul de la Wimbledon, ziua a 6-a, la Digi Sport 2.
l15.00: Hochei pe iarbă, Trofeul Campioanelor, GERMANIA – NOUA ZEELANDĂ, la Eurosport 2.
l15.05: Automobilism, Formula 2, la Sport.ro.
l17.00: Fotbal, STEAUA – EINTRACHT FRANKFURT, la Digi Sport 1.
l17.00: Înot, Openul Naţiunilor, etapa 1, la Eurosport.
l20.00: Fotbal, CFR CLUJ – SV GRODIG, la Digi Sport 1.
l21.45: Fotbal, CE Under 21, SPANIA – ELVEŢIA, finala, la Digi Sport 1.
l23.00: Fotbal, CM Under 17, URUGUAY – ANGLIA, la Eurosport; 23.00, CANADA – RWANDA, la Eurosport 2.
Duminică
l00.30: Fotbal, Brazilia, FLAMENGO – ATLETICO MINEIRO, la Digi Sport 1.
l4.00: Fotbal, Gold Cup Concacaf, SUA – MEXIC, finala, la Eurosport 2.
l15.00: Automobilism, MP al Europei, cursa, la Digi Sport 1.
l15.00: Hochei pe iarbă, Trofeul Campioanelor, CHINA – ARGENTINA, la Eurosport 2.
l15.05: Automobilism, Formula 2, la Sport.ro.
l16.00: Fotbal feminin, CM, NIGERIA – FRANŢA; 19.00, GERMANIA – CANADA, la Eurosport.
l16.15: Fotbal, Cupa Lion City, finala, la Eurosport 2.
l16.30: Fotbal, „U” CLUJ – DYNAMO DRESDA, meci amical, la Digi Sport 1.
l16.30: Baschet feminin, EuroBasket, FRANŢA – POLONIA, la Sport 1.
l17.45: Fotbal, Rusia, RUBIN KAZAN – KUBAN, la Digi Sport 2.
l19.00: Fotbal, AUSTRIA VIENA – ŞAHTIOR DONEŢK, meci amical, la Digi Sport 1.
l22.00: Fotbal, Brazilia, AVAI – FLUMINENSE, la Digi Sport 1.
l23.00: Fotbal, CM Under 17, PANAMA – GERMANIA, la Eurosport; 23.00, BURKINA FASO – ECUADOR, la Eurosport 2.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Albaiulianul B. Lazăr – vicecampion cu Viitorul Constanța la Under 19 | Nicula și V. Domșa (Gaz Metan Mediaș) – locul 4

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc a furnizat marea surpriză în finala Ligii Elitelor Under 19, în care a învins Viitorul Constanța,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro