Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

Vineri
l15.00: Fotbal, ASTRA PLOIEŞTI – VICTORIA BRĂNEŞTI, la GSP TV.
l16.00: Box, finalele Cupei României la box, seniori, la TVR 3.
l16.30: Handbal masculin, DINAMO – ENERGIA TG JIU; 18.00, HC ODORHEI – STEAUA, la Digi Sport Plus.
l17.00: Fotbal, FC VASLUI – UNIREA URZICENI, la GSP TV.
l17.00: Fotbal, Ucraina, FC MARIUPOL – ŞAHTIOR DONEŢK, la Dolce Sport.
l18.00: Baschet feminin, ICIM ARAD – BC SF GHEORGHE, la TVR 3.
l18.45: Fotbal, FC BRAŞOV – OŢELUL GALAŢI, la Digi Sport.
l20.30: Fotbal, „U” CLUJ – DINAMO, la Antena 1.
l21.30: Fotbal, Germania, ST PAULI – SCHALKE, la Eurosport 2.
Sâmbătă
l9.30 şi 14.30: Snooker, Openul Chinei, semifinale, la Eurosport.
l12.00: Fotbal, Liga a 2-a, CONCORDIA CHIAJNA – SĂGEATA NĂVODARI, la Dolce Sport.
l13.00: Handbal masculin, Cupa Cupelor, UCM REŞIŢA – VARDAR SKOPJE, sferturi, la Digi Sport.
l13.00: Rugby, STEAUA – UNIV. TIMIŞOARA, la GSP TV.
l14.45: Fotbal, Anglia, WEST BROMWICH – LIVERPOOL, la Digi Sport.
l14.45: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, LEEDS – NOTTINGHAM, la Sport 1.
l15.00: Fotbal, FCM TG MUREŞ – GLORIA BISTRIŢA, la GSP TV.
l16.15: Fotbal, Ucraina, OBLON KIEV – ARSENAL KIEV, la Dolce Sport 2.
l16.30: Fotbal, Germania, DORTMUND – HANOVRA; 19.30, HOFFENHEIM – HAMBURG, la Eurosport 2.
l17.00: Fotbal, Scoţia, RANGERS – DUNDEE UNITED, la Sport 1.
l17.00: Fotbal, SPORTUL STUDENŢESC – UNIV. CRAIOVA, la Digi Sport.
l17.00: Fotbal, Anglia, STOKE – CHELSEA, la Digi Sport Plus.
l18.00: Baschet masculin, CSU PLOIEŞTI – GAZ METAN MEDIAŞ, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Spania, REAL MADRID – GIJON, la Digi Sport Plus.
l19.00: Fotbal, Belgia, GENT – BRUGGE; 21.00, MECHELEN – ST TRUIDEN, play off, la Sport Klub.
l19.30: Fotbal, FC TIMIŞOARA – STEAUA, la Digi Sport.
l19.45: Fotbal, Olanda, TWENTE – PSV EINDHOVEN, la Sport 1.
l21.45: Fotbal, Italia, AC MILAN – INTER MILANO, la Digi Sport.
l22.15: Fotbal, Portugalia, BEIRA MAR – BRAGA, la Dolce Sport 2.
l23.00: Fotbal, Spania, VILLAREAL – CF BARCELONA, la Digi Sport Plus.
Duminică
l9.30: Snooker, Openul Chinei, finala, la Eurosport; 15.00, la Eurosport 2.
l11.00: Rugby, FARUL – CSU ARAD, la GSP TV.
l11.00: Handbal feminin, RULMENTUL BRAŞOV – HC ZALĂU, la Digi Sport.
l12.00: Motociclism, GP Jerez, cursele, la Digi Sport.
l12.00: Fotbal, Liga a 2-a, STEAUA II – DINAMO II, la Dolce Sport.
l13.30: Fotbal, Italia, NAPOLI – LAZIO; 16.00, CESENA – FIORENTINA, la Digi Sport.
l15.30: Fotbal, Olanda, AJAX – HERACLES, la Sport 1.
l16.30: Fotbal, Germania, FC KÖLN – NURNBERG; 18.30, WOLFSBURG – EINTRACHT FRANKFURT, la Eurosport 2.
l17.00: Fotbal, PANDURII TG JIU – CFR CLUJ, la GSP TV.
l18.00: Fotbal, Anglia, MACHESTER CITY – SUNDERLAND, la Digi Sport.
l18.00: Fotbal, Franţa, NICE – LYON, la Digi Sport Plus.
l18.00: Baschet masculin, BC ORADEA – CS OTOPENI, la TVR 3.
l20.30: Fotbal, RAPID – GAZ METAN MEDIAŞ, la Digi Sport.
l21.45: Fotbal, Italia, AS ROMA – JUVENTUS TORINO, la Digi Sport.
l22.30: Fotbal, Portugalia, BENFICA – FC PORTO, la Dolce Sport.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

FOTO, LIVE-TEXT: SCM Zalău – CSO Cugir, în prima manșă a barajului pentru Liga a 2-a

CSO Cugir, campioana Seriei a 9-a din Liga a 3-a, jde la ora 18.00, sub Meseș, pe Stadionul “Municipal”, cu… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro