Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

Vineri
l11.00: Schi alpin, CM la Spindleruv Mlyn, feminin, slalom uriaş, manşa întâi; 14.15, manşa a doua, la Eurosport.
l12.30: Schi alpin, CM la Kvitfjell, masculin, coborâre, la Eurosport.
l15.00: Fotbal, PANDURII – GLORIA BISTRIŢA, la GSP TV.
l15.00: Biatlon, CM la Khanty Mansiysk, masculin, ştafetă, la Eurosport.
l18.00: Handbal feminin, CSM BUCUREŞTI – HCM BAIA MARE, la Digi Sport.
l19.00: Fotbal, Liga a 2-a, CEAHLĂUL – FC SNAGOV, la Dolce Sport.
l19.00: Hochei, FENESTELA BRAŞOV – STEAUA, la Digi Sport Plus.
l20.30: Fotbal, VICTORIA BRĂNEŞTI – STEAUA, la Antena 1.
l21.30: Fotbal, Germania, KÖLN – HANOVRA, la Eurosport 2.
l21.45: Fotbal, Italia, BRESCIA – INTER MILANO, la Digi Sport Plus.
l22.00: Fotbal, Franţa, RENNES – MARSEILLE, la Digi Sport.
Sâmbătă
l11.00: Schi alpin, CM la Spindleruv Mlyn, feminin, slalom, manşa întâi, la Eurosport.
l12.00: Handbal feminin, HC ZALĂU – OŢELUL GALAŢI, la Digi Sport.
l12.35: Schi alpin, Cupa Mondială la Kvitfjell, coborâre, masculin, la TVR 2.
l13.15: Biatlon, CM la Khanty Mansiysk, feminin, start în bloc; 15.15, masculin, start în bloc, la Eurosport.
l14.00: Fotbal, „U” CLUJ – UNIREA URZICENI, la GSP TV.
l14.45: Fotbal, Cupa Angliei, BIRMINGHAM – BOLTON; 19.15, MANCHESTER UNITED – ARSENAL, la Sport Klub.
l15.45: Fotbal, FCM TG MUREŞ – OŢELUL GALAŢI, la Digi Sport.
l16.00: Fotbal, Ungaria, DEBRECEN – HONVED; 18.30, ZALAEGERSZEG – PAKS, la Sport 1.
l16.30: Fotbal, Germania, HOFFENHEIM – DORTMUND; 19.30, BREMEN – MÖNCHENGLADBACH, la Eurosport 2.
l16.30: Rugby, turneul celor 6 naţiuni, ITALIA – FRANŢA; 19.00, ŢARA GALILOR – IRLANDA, la Dolce Sport.
l17.00: Rugby, Cupa Europeană a Naţiunilor, GEORGIA – ROMÂNIA, la GSP TV.
l18.00: Baschet masculin, CSM BUCUREŞTI – STEAUA, la TVR 3.
l18.00: Polo, CSM ORADEA – AMEFA ARAD, la Digi Sport.
l19.00: Fotbal, Spania, ALMERIA – ATLETICO MADRID, la Digi Sport Plus.
l20.00: Fotbal, RAPID – DINAMO, la Digi Sport.
l21.00: Fotbal, Spania, REAL MADRID – HERCULES; 23.00, ZARAGOZA – VALENCIA, la Digi Sport Plus.
Duminică
l11.45: Biatlon, CM la Khanty Mansiysk, feminin, ştafetă, la Eurosport.
l12.00: Fotbal, Liga a 2-a, VOINŢA SIBIU – FC BIHOR, la Dolce Sport.
l12.00: Polo, CSM ORADEA – STEAUA, la Digi Sport.
l13.30: Fotbal, Italia, AC MILAN – BARI; 16.00, AS ROMA – LAZIO, la Digi Sport.
l15.00: Fotbal, SPORTUL STUDENŢESC – GAZ METAN MEDIAŞ, la GSP TV.
l16.00: Fotbal, Italia, CHIEVO – FIORENTINA, la Digi Sport Plus.
l16.00: Fotbal, Ucraina, KARPATY – ŞAHTIOR DONEŢK, la Dolce Sport.
l16.00: Fotbal, Cupa Angliei, STOKE – WEST HAM; 18.45, MANCHESTER CITY – READING, la Sport Klub.
l16.30: Fotbal, Germania, MAINZ – BAYER LEVERKUSEN; 18.30, ST PAULI – VfB STUTTGART, la Eurosport 2.
l17.30: Fotbal, Olanda, NEC – PSV EINDHOVEN, la Sport 1.
l18.00: Fotbal, FC TIMIŞOARA – UNIV. CRAIOVA, la Digi Sport.
l18.00: Baschet masculin, ELBA TIMIŞOARA – CSU SIBIU, la TVR 3.
l18.30: Handbal masculin, preliminarii CE 2012, ROMÂNIA – LITUANIA, la Digi Sport Plus.
l18.45: Handbal masculin, preliminarii CE 2012, GERMANIA – ISLANDA, la Eurosport.
l20.00: Fotbal, Spania, VILLARREAL – GIJON, la Digi Sport Plus.
l20.30: Handbal feminin, Liga Campionilor, BUDUCNOST – OLTCHIM, la Digi Sport.
l22.00: Fotbal, Spania, SEVILLA – CF BARCELONA, la Digi Sport.
l22.15: Fotbal, Portugalia, BENFICA – PORTIMONENSE, la Dolce Sport.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

În barajul de salvare: CS Ocna Mureș și Industria Galda

CS Ocna Mureș și Industria Galda de Jos și-au aflat adversarii din barajele de menținere/ promovare, ce vor avea loc… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro