Viitorul Vama Seacă, victorie lejeră pe „Cetate” | Remiză albă între Olimpia Aiud și Spicul Daia Română

În primele meciuri ale rundei a 6-a din Liga a 4-a s-au înregistrat o remiză albă pe „Aiudelul” și un succes scontat repurtat de Viitorul Vama Seacă pe „Cetate”

Olimpia Aiud – Spicul Daia Română 0-0

Un rezultat echitabil, după o partidă echilibrată, cea mai mare ocazie fiind bara lui S. Șimandi (Olimpia, min. 32). Trupa lui Fogoroși venea după primul insucces stagional, 0-3 acasă cu Viitorul Sântimbru, și a izbutit să treacă și al treilea meci extern în care nu a primit gol (1-0 la Ighiu, 2-0 cu GT Sport). Olimpicii sunt la al doilea egal la rând, a treia etapă în care nu se impun, și au pierdut primele puncte pe teren propriu (precedentele rezultate 6-1 cu Hidromecanica Șugag, 2-0 cu Viitorul Sântimbru).

*GT Sport Alba Iulia – Viitorul Vama Seacă 0-2 (0-1)

Au marcat: I. Cociș (29), Kupan (54).

Pe terenul principal al Stadionului “Cetate” GT Sport a înregistrat al 6-lea insucces consecutiv, în trei meciuri acasă albaiulienii nemarcând (singurele goluri sunt din meciul de la Crăciunelu, cu CIL Blaj, 2-3). Viitorul și-a respectat statutul de favorită și a repurtat al doilea succes consecutiv (trei întâlniri fără eșec), în plus a rămas neînvinsă pe terenuri străine (0-0 la Unirea, 1-1 la Ighiu).

Duminică, ora 11.00: Performanța Ighiu – CS Universitatea Alba Iulia; ora 16.00: Inter Unirea – Voința Stremț, Energia Săsciori – Industria Galda de Jos și Hidromecanica Șugag – Kinder Teiuș

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]