VIDEO ȘTIREA TA| Olimpiada pe găleți la Bazinul Olimpic din Alba Iulia: „S-au băgat banii degeaba”. Apa curge prin tavan
VIDEO ȘTIREA TA| Olimpiada pe găleți la Bazinul Olimpic din Alba Iulia: „S-au băgat banii degeaba”. Apa curge prin tavan
Povestea Bazinului Olimpic din Alba Iulia este una cu cântec. După renovarea acestuia, în urmă cu câtiva ani, apa pur și simplu nu dorea să stea în bazin și se încăpățâna să se infiltreze în subsolul clădirii.
Au fost constatate atunci grămezi de probleme, s-au efectuat tot atâtea retușuri și peticeli, după acea logică românească legăm cu sârmă și dacă stă este bine, ș-apoi când procedezi așa lucru trainic nu are cum să iasă.
Într-un final s-a ieșit la liman, bazinul a fost redat în folosință, oamenii sătui de atâtea amânări puteau în sfârșit să se bucure de Bazinul Olimpic, iar sportivii de performanță să își reia activitatea într-un cadru propice.
Ș-apoi totul e bine când se termină cu bine, dar în cazul unor astfel de proiecte rezistența în timp este cea care definește într-un final calitatea lucrărilor executate, în fond nimeni nu dorește un lucru făcut de mântuială, oare?
Oricât ar părea de absurd se pare că problema apei, sub o altă formă ce-i drept, revine la Bazinul Olimpic : după cum reiese din videoclipul filmat de un cetățean din Alba Iulia.
„S-au băgat atâția bani degeaba” spune acesta cu părere de rău pentru angajații ce sunt și au fost nevoiți să strângă apa cu găleți și mopuri.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea Ta
VIDEO ȘTIREA TA | Depășire riscantă pe un drum din Alba: Șofer de Audi, la un pas să provoace o tragedie
Depășire riscantă pe un drum din Alba: Șofer de Audi, la un pas să provoace o tragedie Un șofer din Alba a fost la un pas să provoace o adevărată tragedie pe un drum din județ, în data de 21 iunie 2026, în jurul orei 16:15. Mai exact, incidentul rutier, care a avut loc, cel […]
VIDEO ȘTIREA TA | Locuitorii de pe o stradă din Alba Iulia, deranjați că gunoiul se ridică la 4 dimineața: ,,O gălăgie imensă, ne dau deșteptarea să mergem la talcioc oare?”
Locuitorii de pe o stradă din Alba Iulia, deranjați că gunoiul se ridică la 4 dimineața: ,,O gălăgie imensă, ne dau deșteptarea să mergem la talcioc oare?” Mai mulți locuitori ai unei străzi din Alba Iulia își exprimă nemulțumirea față de programul de colectare a deșeurilor, după ce utilajele și muncitorii de la salubritate au […]
VIDEO ȘTIREA TA | Mai mulți cai lăsați liberi, filmați pe o stradă din Alba Iulia: ,,Oraș european cu străzi noi”
Mai mulți cai lăsați liberi, filmați pe o stradă din Alba Iulia: ,,Oraș european cu străzi noi” Mai mulți cai lăsați liberi au fost filmați pe strada Alcalá de Henares din Alba Iulia, recent asfaltată. Imaginile au fost surprinse duminică seara, 14 iunie 2026. Un cititor ziarulunirea.ro a surprins, într-un videoclip de câteva zeci de […]










