// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

VIDEO/ Florin Roman: ”Sunt zvonuri că deputatul Ioan Dîrzu ar fi în fruntea grupului infracțional organizat din interiorul PSD Alba, care se ocupă de vămuirea concursurilor la instituții”

Deputatul PNL Florin Roman ”pune tunurile” pe președintele PSD Alba Ioan Dîrzu și îl acuză că este ”în fruntea grupului infracțional organizat din interiorul PSD Alba, care se ocupă de vămuirea concursurilor la instituții”.

Parlamentarul liberal recunoaște că își bazează acuzațiile pe ”zvonuri apărute prin oraș” dar cere, totuși, instituțiilor abilitate să cerceteze și să stabilească dacă se încalcă legea:

”Vreau să-i întreb și eu pe cei care se ocupă cu respectarea legii în județul Alba dacă e adevărat ce spune lumea că domnul deputat ar fi în fruntea grupului infracțional organizat din interiorul PSD Alba care se ocupă de vămuirea concursurilor, care se ocupă de vămuirea resurselor pentru concursuri. Vreau să întreb și eu dacă este adevărat că doar dacă ești membru PSD, sau soție, sau copil, sau neam al unui lider PSD poți să ocupi un loc într-o instituție publică, așa cum este cazul la Prefectura Alba. Vreau să întreb și eu instituțiile Statului, dacă toată lumea vorbește în Alba că acești băieți roșii primesc subiectele, de ce ei nu știu și nu există dosare penale în acest sens? Vreau să mai întreb, de exemplu, dacă se știe că la Registrul Auto se trece peste ordine dacă te duci și cotizezi într-o anumită parte. (…) De exemplu, dacă e adevărat ce vorbește lumea că la DSV, dacă un candidat respins, care avea subiectele pregătite în plic, de la un lider PSD, a vrut banii înapoi după ce a picat concursul…”:

CITEȘTE ȘI: VIDEO: ”Fără nicio legătură cu partidul”, liderul PSD Ioan Dîrzu și-a instalat o rudă la șefia unei instituții importante. Cine este noul director al DSV Alba?)

De asemenea, Florin Roman a declarat la conferința de presă susținută, vineri, la Alba Iulia, că liderul PSD Alba, care este și deputat, ar fi partiocipat la un ”tun în favoarea unei firme private”, mai exact că ar fi votat ca o companie farmaceutică să poată vinde medicamente care, până în prezent, puteau fi comercializate doar prin cabinetele medicilor veterinari, situație care poate pune în pericol inclusiv sănătatea cetățenilor.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

loading...

15 Răspunsuri la VIDEO/ Florin Roman: ”Sunt zvonuri că deputatul Ioan Dîrzu ar fi în fruntea grupului infracțional organizat din interiorul PSD Alba, care se ocupă de vămuirea concursurilor la instituții”

  1. Ics 16.03.2018 la 14:03

    Sau cum poti sa iti inmatriculezi masina in cateva zile, si nu luni, daca esti tovarăș cu tovarășul…

  2. adrian 16.03.2018 la 14:09

    mai , mai.. sa fie adevarate zvonurile… unde nu-i foc…

  3. Roman 16.03.2018 la 14:54

    Tu vorbesti Romane…ia spune cum ai intrat in toate consilile de administratie si ai ajuns sa ai venituri de peste 15 mii euro pe luna? Ce concursuri ai luat tu baietas?

  4. pedelistul ...liberal 16.03.2018 la 15:41

    E cam pe …invers, pt ca judetu-i comandat de PNL nu de PSD ! Da`…ce mai conteaza piticut ! Doar e vorba de….zvonuri – nu ???

  5. Unu din Alba 16.03.2018 la 15:43

    Nu mai sti cum sa ataci PSD-ul piticule atomic Taci dreq!

  6. apoliticul 16.03.2018 la 16:23

    Pe vremea PDL-ului si femeia de serviciu trebuia sa aiba carnet de partid portocaliu.Asa ca despre ce vorbim ?
    Au castigat PSD-ul si inlatura oamenii pusi de voi cu oamenii lor.La fel cum o sa faceti si voi DACA veti castiga alegerile.

  7. Apolitic 16.03.2018 la 16:51

    Dacă e sa ne luăm după zvonuri, in instituțiile pomenite aceeași angajați sunt, doar au schimbat partidul… Probabil asta e durerea domnului deputat Atomic, rămâne fără votanți

  8. Pensiusul 16.03.2018 la 17:27

    Dl deputat, la ce abuzuri ati facut voi…pnl si pdl, in ultimii 10 ani, ma mir ca nu sunteti in puscarii cu totii. Daca as fi il locul tau si a lu prietenul tau bun Hava, as tace chitic. Dirzi e copil de mingi pe lange ce ati facut si inca faceti voi…
    p.s. amantele si nevestele voastre cum au ajuns unde au ajuns…
    sssssssssst…..

  9. avocati din oficiu 16.03.2018 la 18:31

    Tov Dirzu are avocati din oficiu: @Apolitic,@apoliticul, @Unu din Alba,@pedelistul..liberal.”Mandri ca sunt rromani, mandri ca sunt psd-isti”. Sustinatorii infractorului Dragnea!

    • analistu` perfect 17.03.2018 la 13:08

      E greu baih …pitifelnice, e greu a dracu` sa zici ceva din udu` ratiunii tale ?

  10. Codru 16.03.2018 la 20:14

    Publicați un clasament cu funcțiile si apartenența la partide!

  11. Maria 16.03.2018 la 22:07

    Dar fiul d.lui primar a ocupat pe merit postul pe care il ocupă.?Despre asta nu vorbesti ca subiectele in care sunt pnl-isti implicati, sunt tabu pentru tine!

  12. 1 17.03.2018 la 9:10

    Bravo, florinele tata, zi-le.
    Eu zic ca toate institutiile sa se sesize si sa inceapa controlul dintr-un punct. Recomand Primaria Alba. Tu ce zici?

  13. scorpionul 17.03.2018 la 19:13

    Este foarte greu sa mai gasesti un dram de decenta intr-o lume in care fiecare are impresia ca detine adevarul absolut si ca impiedicandu-se de vreun colt de bolovan se minuneaza crezand ca a descoperit „piatra filosofala”.
    Jalnic. Atata rautate si ipocrizie care frizeaza absurdul, creaza o senzatie de lehamite. Vi s-a dat liber la „jocul de bata”
    Ati sarit repede in joc numai ca aveti o problema; nu aveti ureche muzicala. Exersati mai mult in propria ograda poate, poate se prinde ceva si mai apoi vedeti daca este cazul sa mai mergeti la hora din sat.

  14. Iiiiii 18.03.2018 la 13:54

    Doamne fereste, mai opriti va d le Roman ca sunteti mai mult decat penibil cu zvonurile din auzite. Ar fi trebuit sa fit de mult tras la raspundere pt ceea ce afirmati. Si ar trebui sa va vedeti propriile marsavii, dupa care sa vorbiti de altii. Zvonurile sunt din propria ograda, ca doar stiti prea bine cum va rezolvati lucrurile…